gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tweede groep statushouders opgeleid voor werk in Achterhoekse zorg

9eacbe13db860d428bcc70f9e7abf227

Een tweede groep statushouders is bij het Graafschap College opgeleid voor een baan in de Achterhoekse zorg. Vanwege het tekort aan personeel proberen zorgorganisaties uit de regio op deze manier meer werknemers te mobiliseren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Elf statushouders hebben de afgelopen periode opleidingen gevolgd. Ze kregen les over zorg, maar ook over de Nederlandse taal en cultuurverschillen. Donderdag namen ze, vol trots, hun diploma in ontvangst. Deelnemers Jarrie Nyang en Helmine Rasoaharivelo reageren namens de groep statushouders: “Wij hebben de kans gekregen om dichter bij onze droombaan te komen. Het helpen van mensen, vanuit ons hart. Dat is de liefde voor het werk.” De deelnemers kregen ook nog een compliment van de Doetinchemse wethouder Jorik Huziinga: “Ik hoop dat als ik ooit thuiszorg nodig heb, dat één van jullie langskomt.”

Het is tweede groep die binnen het project ‘Nieuwkomers in de zorg’ een diploma ontvangt. Deelnemers volgen een opleidingstraject van ongeveer vijftien maanden. Naast kennismaken met werk in de zorg, wordt ook hun kennis van de Nederlandse taal verbeterd. De opleidingen worden aangeboden bij het Graafschap College. Daarnaast zijn onder meer het UWV, de Achterhoekse gemeenten en zorgorganisaties als Azora, Marga Klompé, ZorgPlus en Vitaal Thuiszorg betrokken bij het project.

‘Ontzettend goed ontwikkeld’
Bij Vitaal Thuiszorg werken inmiddels vier personen die het traject hebben doorlopen. “De deelnemers hebben zich in de afgelopen periode ontzettend goed ontwikkeld”, meldt directeur Esther Hoekzema. “Dat horen we ook terug van cliënten bij wie ze aan het werk zijn. Ik ben er trots op dat we in de Achterhoek, met al deze verschillende partijen, een manier hebben gevonden om nieuwkomers op te leiden en werk te bieden in de zorg.”

Schoonmakers en recreatie
De betrokken partijen zijn overtuigd van het project, en willen het verbreden. De nieuwe groep deelnemers kan ook opleidingen volgen op het gebied van schoonmaken, facilitaire dienstverlening, kinderopvang of recreatie. Deze nieuwe groep moet eind deze maand van start gaan.

Foto: Roel Kleinpenning

Lees ook

9563d98c-2c3c-49aa-89a6-599a6f8f3d25

Bestuurder scootmobiel valt op drukke weg tussen Zeddam en Etten

Een bestuurder van een scootmobiel is dinsdagmiddag ten val gekomen op de Terborgseweg tussen Etten en Zeddam. De man is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Dobbervissen30

Jespe uit Gaanderen vist zich naar Nederlandse titel: ‘Prachtig om te bereiken’

Voor de één is vissen vooral een kwestie van rustig wachten, voor Jespe Winters uit Gaanderen is het inmiddels topsport. De jonge visser kroonde zich begin september in Giethoorn tot Nederlands kampioen dobbervissen onder de twintig jaar. Zijn liefde voor de sport begon al op jonge leeftijd, toen hij zijn eerste hengel kreeg en steeds vaker aan de waterkant te vinden was.

Zelhem112

Landbouwvoertuig schiet van de weg nabij Zelhem

Een landbouwvoertuig is dinsdagmiddag van de weg geraakt tussen Velswijk en Zelhem door een lekke band. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

SportzaalBreedenbroek0

Breedenbroek luidt noodklok over toekomst sporthal: ‘Wij vragen niet om een pot goud’

Het bestuur van de sporthal in Breedenbroek luidt de noodklok. Er is een flink geldbedrag nodig om de vijftig jaar oude sporthal überhaupt open te kunnen houden. De staat van het gebouw is volgens secretaris Margriet Coenders niet best.

Hennie van der Most

Landgoed Hennie van der Most levert na tientallen biedingen bijna 5,7 miljoen op

Het was één van de laatste bezittingen van de failliete ondernemer Hennie van der Most: landgoed De Haar in Gorssel. Vrijdagochtend ging het onder de hamer. De belangstelling was groot met duizenden kijkers en tientallen biedingen.

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.