gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tweede groep statushouders opgeleid voor werk in Achterhoekse zorg

9eacbe13db860d428bcc70f9e7abf227

Een tweede groep statushouders is bij het Graafschap College opgeleid voor een baan in de Achterhoekse zorg. Vanwege het tekort aan personeel proberen zorgorganisaties uit de regio op deze manier meer werknemers te mobiliseren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Elf statushouders hebben de afgelopen periode opleidingen gevolgd. Ze kregen les over zorg, maar ook over de Nederlandse taal en cultuurverschillen. Donderdag namen ze, vol trots, hun diploma in ontvangst. Deelnemers Jarrie Nyang en Helmine Rasoaharivelo reageren namens de groep statushouders: “Wij hebben de kans gekregen om dichter bij onze droombaan te komen. Het helpen van mensen, vanuit ons hart. Dat is de liefde voor het werk.” De deelnemers kregen ook nog een compliment van de Doetinchemse wethouder Jorik Huziinga: “Ik hoop dat als ik ooit thuiszorg nodig heb, dat één van jullie langskomt.”

Het is tweede groep die binnen het project ‘Nieuwkomers in de zorg’ een diploma ontvangt. Deelnemers volgen een opleidingstraject van ongeveer vijftien maanden. Naast kennismaken met werk in de zorg, wordt ook hun kennis van de Nederlandse taal verbeterd. De opleidingen worden aangeboden bij het Graafschap College. Daarnaast zijn onder meer het UWV, de Achterhoekse gemeenten en zorgorganisaties als Azora, Marga Klompé, ZorgPlus en Vitaal Thuiszorg betrokken bij het project.

‘Ontzettend goed ontwikkeld’
Bij Vitaal Thuiszorg werken inmiddels vier personen die het traject hebben doorlopen. “De deelnemers hebben zich in de afgelopen periode ontzettend goed ontwikkeld”, meldt directeur Esther Hoekzema. “Dat horen we ook terug van cliënten bij wie ze aan het werk zijn. Ik ben er trots op dat we in de Achterhoek, met al deze verschillende partijen, een manier hebben gevonden om nieuwkomers op te leiden en werk te bieden in de zorg.”

Schoonmakers en recreatie
De betrokken partijen zijn overtuigd van het project, en willen het verbreden. De nieuwe groep deelnemers kan ook opleidingen volgen op het gebied van schoonmaken, facilitaire dienstverlening, kinderopvang of recreatie. Deze nieuwe groep moet eind deze maand van start gaan.

Foto: Roel Kleinpenning

Lees ook

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Windpark Keppel-Eldrik voorlopig van de baan door nieuwe koers Bronckhorst

De gemeente Bronckhorst neemt het verzoek voor Windpark Keppel-Eldrik niet verder in behandeling. Dit laat het college weten nadat zij voor een nieuwe lokale koers kiezen om energie op te wekken.

ThomasDuivenvoorden10

De Graafschap verliest opnieuw en is hekkensluiter

De Graafschap is er opnieuw niet in geslaagd om de punten in eigen huis te houden. De ploeg van Thomas Duivenvoorden was bij vlagen niet bij machte om een vuist te maken en verloor van NAC Breda: 1-2.

WhatsApp Image 2026-09-19 at 16.04.36

Vrachtwagen uit Spanje klemgereden en doorzocht door politie in Doetinchem

Een vrachtwagen uit Spanje is donderdag klemgereden door de politie in Doetinchem. Het voertuig is later doorzocht. Wat de aanleiding van de actie was is niet nog bekend, daar komt nog meer duidelijkheid over.

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.