gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tweede groep statushouders opgeleid voor werk in Achterhoekse zorg

9eacbe13db860d428bcc70f9e7abf227.jpg

Een tweede groep statushouders is bij het Graafschap College opgeleid voor een baan in de Achterhoekse zorg. Vanwege het tekort aan personeel proberen zorgorganisaties uit de regio op deze manier meer werknemers te mobiliseren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Elf statushouders hebben de afgelopen periode opleidingen gevolgd. Ze kregen les over zorg, maar ook over de Nederlandse taal en cultuurverschillen. Donderdag namen ze, vol trots, hun diploma in ontvangst. Deelnemers Jarrie Nyang en Helmine Rasoaharivelo reageren namens de groep statushouders: “Wij hebben de kans gekregen om dichter bij onze droombaan te komen. Het helpen van mensen, vanuit ons hart. Dat is de liefde voor het werk.” De deelnemers kregen ook nog een compliment van de Doetinchemse wethouder Jorik Huziinga: “Ik hoop dat als ik ooit thuiszorg nodig heb, dat één van jullie langskomt.”

Het is tweede groep die binnen het project ‘Nieuwkomers in de zorg’ een diploma ontvangt. Deelnemers volgen een opleidingstraject van ongeveer vijftien maanden. Naast kennismaken met werk in de zorg, wordt ook hun kennis van de Nederlandse taal verbeterd. De opleidingen worden aangeboden bij het Graafschap College. Daarnaast zijn onder meer het UWV, de Achterhoekse gemeenten en zorgorganisaties als Azora, Marga Klompé, ZorgPlus en Vitaal Thuiszorg betrokken bij het project.

‘Ontzettend goed ontwikkeld’
Bij Vitaal Thuiszorg werken inmiddels vier personen die het traject hebben doorlopen. “De deelnemers hebben zich in de afgelopen periode ontzettend goed ontwikkeld”, meldt directeur Esther Hoekzema. “Dat horen we ook terug van cliënten bij wie ze aan het werk zijn. Ik ben er trots op dat we in de Achterhoek, met al deze verschillende partijen, een manier hebben gevonden om nieuwkomers op te leiden en werk te bieden in de zorg.”

Schoonmakers en recreatie
De betrokken partijen zijn overtuigd van het project, en willen het verbreden. De nieuwe groep deelnemers kan ook opleidingen volgen op het gebied van schoonmaken, facilitaire dienstverlening, kinderopvang of recreatie. Deze nieuwe groep moet eind deze maand van start gaan.

Foto: Roel Kleinpenning

Lees ook

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.

IMG-20260512-WA0023.jpg

Handbalclub Artemis’15 aast op eredivisieticket: ‘Ik verwacht een bomvolle Bongerd’

De Doetinchemse handbalclub Artemis’15 wil zaterdag geschiedenis schrijven. Het eerste herenteam kan in de eigen sporthal De Bongerd promoveren naar de eredivisie én het kampioenschap op naam schrijven. Weinig kan het feest meer in de weg zitten.

Container-Rijnhaven Emmerich.jpg

Grenshaven Emmerich breidt uit: vooral goed nieuws voor transportbedrijven in de regio

De Rijnhaven in Emmerich heeft een nieuwe stap gezet in de modernisering. Sinds maandag hebben ze een nieuwe containerkraan. Dat levert de Duitse grenshaven meer capaciteit op en geeft de economische ontwikkeling van Emmerich een extra impuls. Ook voor transport- en overslagbedrijven in de Achterhoek is de uitbreiding belangrijk.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 10.42.39.jpeg

Gewonden bij botsing tussen auto's net over de grens bij Eibergen

Twee automobilisten zijn woensdagochtend net over de grens bij Eibergen tegen elkaar gebotst. Beide bestuurders raakten gewond en zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

A12.jpeg

Na weken verkeersellende is de A12 weer vrij

Automobilisten kunnen opgelucht ademhalen. De snelweg A12 tussen Arnhem en Duitsland is sinds vanochtend vroeg weer helemaal open, want het werk aan de IJsselbrug is klaar. Dat is een dag eerder dan gepland.

lochem gemeentehuis0.jpg

Debat over fout in procedure verdeelt Lochemse raad: 'Moeten inwoners serieus nemen'

De gemeenteraad van Lochem heeft dinsdagavond ingestemd voor een verklaring van geen bedenkingen (vvgb) voor pluimveestallen in Barchem. Daarmee is een nieuwe stap voor een omgevingsvergunning gezet. Ondanks een amendement van LochemGroen! stemde een ruime meerderheid voor het voorstel.