gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Twee woningen volledig verwoest bij brand in Didam

0ec50c16c42a640590104775554eaf90

De twee woningen die zaterdagmiddag in brand stonden aan de Smallestraat in Didam zijn volledig verwoest. De Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) liet weten dat de panden als verloren beschouwd kunnen worden, nadat het sein brand meester werd gegeven.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Een buurtbewoner zag rook bij de woning en alarmeerde vervolgens de hulpdiensten. De brand trok vervolgens de woning in en werd aangewakkerd door de harde wind van die dag. Het vuur sloeg zich later over naar een naastgelegen woning. Al snel werd er opgeschaald tot middelbrand en later zelfs tot grote brand. Er werd groots ingezet door de brandweer met meerdere blusvoertuigen van meerdere bluskorpsen uit de regio.

De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Dit wordt nog onderzocht door de brandweer. De gehele wijk stond vol rook en buurtbewoners werden geadviseerd om de ramen en deuren gesloten te houden. De brandweer heeft de woning gecontroleerd uit laten branden door er een uitslaande brand van te maken. Dit doen ze door de ruiten in te slaan, zodat er meer zuurstof bij het vuur kan komen. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

Lees ook

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.

flitsmarathon0

Automobilisten opgelet: flitsmarathon in de Achterhoek

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland doet tot en met zondag mee aan de Europese flitsmarathon. Er worden op verschillende plekken in de Achterhoek snelheidscontroles uitgevoerd.

Eikenprocessierups 6

Emmerich bestrijdt eikenprocessierups vanuit de lucht met helikopter

Terwijl Nederlandse gemeenten de eikenprocessierups steeds vaker op een natuurlijke manier proberen te beheersen, kiest de Duitse grensstad Emmerich voor een andere opvallende aanpak. Daar worden rupsen preventief bestreden met een helikopter.

OngevalA12Blur

Duitse chauffeur aangehouden voor veroorzaken ernstig ongeval A12

De politie heeft vanwege het ongeval van afgelopen vrijdag in de file op de snelweg A12 ter hoogte van Beek een Duitse man aangehouden. Er zijn geen slachtoffers overleden bij het grote ongeval.

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.