gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Twee nieuwe opvanglocaties voor Oekraïners in Bronckhorst

4642ba1634b6c496288d19f0c3d5efb7.jpg

In Bronckhorst worden twee nieuwe opvanglocaties voor Oekraïense vluchtelingen geopend. In Vorden wordt een bed and breakfast (B&B) beschikbaar gesteld en in Hengelo worden tien chalets ingericht voor opvang.

Tim Rondeel |
"We hadden natuurlijk vorig jaar gehoopt dat het nu al voorbij zou zijn maar helaas is dat niet zo", aldus burgemeester Marianne Besselink over de uitbreiding van de opvanglocaties. In Vorden op landgoed De Konijnenbult is per 19 februari een opvanglocatie voor de duur van een jaar geopend. In de B&B is plek voor zes personen. Op Vakantiepark Bronckhorst aan de Handwijzersdijk in Hengelo worden per 1 april tien chalets beschikbaar gesteld. In de helft van deze vakantiewoningen kunnen zes personen wonen en de andere helft is geschikt voor vier personen. Deze locatie blijft ook een jaar geopend als opvanglocatie.

In de plattelandsgemeente worden op dit moment ongeveer 160 Oekraïense vluchtelingen opgevangen. De gemeente verwacht dat het aantal het aankomende jaar nog blijft toenemen. Bijna zestig van de vluchtelingen verblijven bij gastgezinnen. "Dat zegt wat over de samenleving in Bronckhorst", geeft wethouder Evert Blaauw aan. "Dat moeten we niet onderschatten."

De Hooge Weide
Naast het openen van de nieuwe locaties is ook de opvang De Hooge Weide in Vorden met een half jaar verlengd. Hierdoor kunnen ongeveer dertig Oekraïners langer verblijven op de opvanglocatie. Eerder werden al locaties in Drempt, Vierakker en Hengelo verlengd.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.
Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.