gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Twee nieuwe opvanglocaties voor Oekraïners in Bronckhorst

4642ba1634b6c496288d19f0c3d5efb7

In Bronckhorst worden twee nieuwe opvanglocaties voor Oekraïense vluchtelingen geopend. In Vorden wordt een bed and breakfast (B&B) beschikbaar gesteld en in Hengelo worden tien chalets ingericht voor opvang.

Tim Rondeel |
"We hadden natuurlijk vorig jaar gehoopt dat het nu al voorbij zou zijn maar helaas is dat niet zo", aldus burgemeester Marianne Besselink over de uitbreiding van de opvanglocaties. In Vorden op landgoed De Konijnenbult is per 19 februari een opvanglocatie voor de duur van een jaar geopend. In de B&B is plek voor zes personen. Op Vakantiepark Bronckhorst aan de Handwijzersdijk in Hengelo worden per 1 april tien chalets beschikbaar gesteld. In de helft van deze vakantiewoningen kunnen zes personen wonen en de andere helft is geschikt voor vier personen. Deze locatie blijft ook een jaar geopend als opvanglocatie.

In de plattelandsgemeente worden op dit moment ongeveer 160 Oekraïense vluchtelingen opgevangen. De gemeente verwacht dat het aantal het aankomende jaar nog blijft toenemen. Bijna zestig van de vluchtelingen verblijven bij gastgezinnen. "Dat zegt wat over de samenleving in Bronckhorst", geeft wethouder Evert Blaauw aan. "Dat moeten we niet onderschatten."

De Hooge Weide
Naast het openen van de nieuwe locaties is ook de opvang De Hooge Weide in Vorden met een half jaar verlengd. Hierdoor kunnen ongeveer dertig Oekraïners langer verblijven op de opvanglocatie. Eerder werden al locaties in Drempt, Vierakker en Hengelo verlengd.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.
Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.

Bouw stadhuis Bocholt

Bocholt besteedt 1,7 miljoen euro aan deuren voor gerenoveerd stadhuis

Voor de renovatie van het monumentale stadhuis in Bocholt is naar schatting 1,7 miljoen euro gereserveerd voor het vervangen van ruim driehonderd binnen- en buitendeuren. Het opvallend hoge bedrag maakt deel uit van de totale renovatiekosten van meer dan 100 miljoen euro.

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.