Ulft, Netherlands

Twee nieuwe opvanglocaties voor Oekraïners in Bronckhorst

In Bronckhorst worden twee nieuwe opvanglocaties voor Oekraïense vluchtelingen geopend. In Vorden wordt een bed and breakfast (B&B) beschikbaar gesteld en in Hengelo worden tien chalets ingericht voor opvang.
Tim Rondeel | 21 februari 2023 20:54 | Aangepast op 21 februari 2023 20:54
"We hadden natuurlijk vorig jaar gehoopt dat het nu al voorbij zou zijn maar helaas is dat niet zo", aldus burgemeester Marianne Besselink over de uitbreiding van de opvanglocaties. In Vorden op landgoed De Konijnenbult is per 19 februari een opvanglocatie voor de duur van een jaar geopend. In de B&B is plek voor zes personen. Op Vakantiepark Bronckhorst aan de Handwijzersdijk in Hengelo worden per 1 april tien chalets beschikbaar gesteld. In de helft van deze vakantiewoningen kunnen zes personen wonen en de andere helft is geschikt voor vier personen. Deze locatie blijft ook een jaar geopend als opvanglocatie.

In de plattelandsgemeente worden op dit moment ongeveer 160 Oekraïense vluchtelingen opgevangen. De gemeente verwacht dat het aantal het aankomende jaar nog blijft toenemen. Bijna zestig van de vluchtelingen verblijven bij gastgezinnen. "Dat zegt wat over de samenleving in Bronckhorst", geeft wethouder Evert Blaauw aan. "Dat moeten we niet onderschatten."

De Hooge Weide
Naast het openen van de nieuwe locaties is ook de opvang De Hooge Weide in Vorden met een half jaar verlengd. Hierdoor kunnen ongeveer dertig Oekraïners langer verblijven op de opvanglocatie. Eerder werden al locaties in Drempt, Vierakker en Hengelo verlengd.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.
Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

Inwoner springt op de bres voor café Baan in Geesteren

Serena Speet | Remco Geurts | 25 mei 2023 16:11

Lees ook

REGIO8 sluit aan bij actiedag voor Oekraïne

Radiozender REGIO8 sluit maandag aan bij de landelijke actiedag van Giro555 voor Oekraïne. Gedurend...

Bronckhorst wil caravans voor Oekraïners

Bronckhorst wil vluchtelingen uit Oekraïne tijdelijk onderbrengen in zeven stacaravans. De gemeente...

Rus leidt een Oekraïens orkest in Ulft

Op uitnodiging van Phion, voorheen bekend als het Gelders Orkest, spelen musici uit Oekraïne vrijda...

Oekraïense kinderen planten boom in Vrijheidsbos Geesteren

Kinderen hebben vrijdag een Oekraïne-boom geplant in het Vrijheidsbos in Geesteren. Leerlingen van ...

Internationale BBQ-wedstrijd keert terug in Rha

De Internationale BBQ-wedstrijd van de Amerikaanse Steak Cookoff Association (SCA) keert op 15 april...

Grote kledingactie voor Oekraïners in Hengelo

Bennie Wisselink en Marion Verhoef willen dat vluchtelingen uit Oekraïne in de Achterhoek toegang h...