gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tranen bij afscheid van geliefde marktkoopman in 's-Heerenberg

9191e15ecdf557aabc210004f9b6cea8

Meer dan vijftig jaar verkocht André Jansen herenkleding op de door hem geliefde markt in 's-Heerenberg. Donderdagochtend nam de 75-jarige marktkoopman afscheid van zijn klanten en collega's in de Kasteelstad, vanwege de gezondheid van zijn vrouw heeft hij het moeilijke besluit genomen om te stoppen.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Ik sta hier al 54 jaar, van het begin af aan”, zegt een geeomotioneerde Jansen op zijn laatste dag op de ’s-Heerenbergse markt. “Dat doet wel wat, want ik heb hier op de een of andere manier een binding mee. ’s-Heerenberg was voor mij gezellige mensen, fijne mensen, anders had ik wel gewisseld. Dit is de enige markt die ik nooit heb gewisseld.” De liefde was volledig wederzijds, zowel bij klanten als jarenlange collega's. “Hij heeft ook best wel een moeilijke periode”, zegt Thonny Theissen, die na jaren op de markt te hebben gestaan inmiddels zijn kraam aan de wilgen heeft gehangen. “En nu stopt hij om wat meer aandacht aan zijn vrouw te besteden. Dat komt hem ook wel heel erg toe.”

Poelier Edwin Kock leerde Jansen als negenjarig kind al kennen. “Toen ging ik met mijn ouders mee naar de markt en stond hij al naast ons in een kraam”, herinnert Jansen zich. “Als het dan een beetje druk was, deed hij voor ons een doosje eieren inpakken. Hij is gewoon een hartstikke vrolijke man, altijd goede zin en het belangrijkste is: hij is natuurlijk elke keer aanwezig. Het weer kan slecht zijn, wind of zon of sneeuw, dat maakt hem niet uit, hij is er gewoon.”

Cadeau van de burgemeester
Ook de burgemeester van Montferland kwam langs om de Dinxperlose kraamhouder te bedanken, én om een cadeautje te overhandigen. “Je kan het je niet voorstellen dat iemand 54 jaar op de markt komt, dag in en dag uit, want hij staat natuurlijk op veel markten”, aldus Harry de Vries, die geen nieuw setje kleren uitzocht in de kraam. “Ik weet niet of het helemaal mijn stijl is, maar dat geeft niet. Ik hoop dat hij nog veel aan de man kwijtraakt.”

‘Je ziet het niet als werk’
Alle aandacht en afscheidswensen deden Jansen veel, hij werd zelfs tot tranen toe geroerd. “Het geouwehoer ga ik het meeste missen”, zegt de Dinxperloër. “Het was altijd gezellig en ontspannen, je ziet het niet als werk.” Na zijn afscheid in 's-Heerenberg had de Dinxperloër nog drie markten te gaan. Mensen moeten niet raar opkijken als zijn kledingkraam tóch opeens weer ergens opduikt. “Ik ben over van alles aan het fantaseren, helemaal loslaten kan ik het nog niet.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.