Ulft, Nederland
Terug

Ton Menke kijkt tevreden terug op carrière

ad4f593b28a9e6d16a3d6342e2ce4f7a.jpg

Na 24 jaar in de gemeenteraad komt er een einde aan de politieke carrière van huidig PvdA Oude IJsselstreek-fractievoorzitter Ton Menke. De Ulftenaar kijkt terug op een turbulente tijd in de gemeentepolitiek, maar blijft enthousiast over het werk in de lokale politiek.

Tim Rondeel |
"Er valt wel een groot gat, want het is zeker twintig uur in de week wat je er mee bezig bent", aldus Menke. "Ik moet ook stoppen met werken bij de Belastingdienst eind september. Daar heb ik gevraagd of ik niet nog een jaar door kan, om het gat niet te groot te laten worden. Ik doe nog veel in het verenigingsleven dus wat dat betreft ga ik me niet vervelen.” Eigenlijk wilde de PvdA’er vier jaar geleden al stoppen, maar door wijzigingen in de fractie bleef hij toch aan bij de PvdA. Nu er een einde komt aan zijn politieke carrière heeft de Ulftenaar, naast meer tijd voor zijn familie en het verenigingsleven, nog wel een idee waar een deel van zijn tijd naar toe gaat: "Ik stap uit de politiek om me meer met de politiek te bemoeien, want dan heb je daar veel meer tijd voor." Volgens Menke kan hij zonder officiële functie zich met meer zaken bezig houden in de gemeente.

Onder meer de realisatie van het DRU Industriepark, de herinrichting van woonwijken en het creëren van centrumplannen voor meerdere kernen doen Menke met trots terugkijken op zijn periode in de gemeentepolitiek. "Voor ik de politiek in ging heb ik me voorgenomen: Als je er ooit een keer uitstapt en je fietst met je kinderen of kleinkinderen door de gemeente heen, dan moet je in ieder geval niet met het schaamrood op de kaken rond hoeven te fietsen, maar met trots kunnen vertellen hier heeft opa of pa nog aan mee gewerkt", aldus het afzwaaiend raadslid. "En volgens mij is dat de afgelopen 24 jaar gelukt."

Bakken kritiek
Er waren ook zaken die de politicus graag anders had gezien. Hij baalt van de bakken kritiek die de zijn partij kreeg aan het begin van de ontwikkeling van de DRU, toen de PvdA in de coalitie zat. "Dan slaap je wel eens slecht of kom je slecht in slaap", geeft de Ulftenaar toe over de periode. "Dan heb je de neiging om terug te slaan, maar dan moet je elke keer je tong afbijten en je vingers dicht knijpen dat je dat niet gaat doen."

Gemeente Gendringen
Menke besloot bijna een kwart eeuw geleden zelf de politiek in te gaan omdat hij het niet eens was met de wijze waarop er toen in de toenmalige gemeente Gendringen dingen besloten werden. Nu hoopt hij andere inwoners enthousiast te maken voor een politieke carrière. "Ga eens naar een fractievergadering”, roept Menke op. “Onze fractievergaderingen zijn openbaar en dan kun je zo binnen stappen. Het is wel heel erg belangrijk om dat te doen, want je kunt langs de zijlijn blijven roepen dat dingen niet goed zijn, maar bemoei je er gewoon mee."

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.