gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tom uit Beltrum is beste EK Voetbal-voorspeller in populaire Scorito-pool

0b311efd7770dbb944fd1cc75a70f988.jpg

Tom Walterbos uit Beltrum is de allerbeste voorspeller van heel Nederland in de EK Pool van Scorito. De twintigjarige versloeg meer dan een miljoen landgenoten in het populaire voorspellingsspel, maar de Achterhoeker blijft er vooral nuchter onder.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Mooi om te winnen, maar er zat wel meer geluk dan wijsheid bij”, zegt Tom, die ondanks zijn overwinning op meer dan een miljoen landgenoten de nuchterheid zelve blijft. Dat hij won, hoorde hij zondagavond, vlak na de finale van het EK. Zijn telefoon ontplofte na het laatste fluitsignaal. Hij had de 2-1 winst van Spanje goed voorspeld en met Nico Williams ook nog een van de doelpuntenmakers. “Ik stond het hele toernooi al in de top duizend, maar tot de halve finale niet in de top 10”, zegt Tom. “Dus het is heel mooi dat je wint, maar het is en blijft een spelletje.”

Tom speelde in drie pools mee, met clubgenoten van Vios Beltrum, collega’s op werk en met dorpsgenoten uit de kroeg. Rijk wordt de Beltrummer er niet van. “Het is een leuk bedrag, meer niet”, geeft de winnaar aan. Vorige week stond een andere Achterhoeker, Niek uit Groenlo, nog bovenaan. Dat de eindzege naar Beltrum gaat, verbaast Tom zelf nog het meest: “Want ik sta normaal altijd ergens onderin met dit soort pooltjes. Dit is wel echt een unicum.”

Engeland-Nederland als succes
Wat een van de opvallendste uitslagen was waarmee hij scoorde? “De overwinning van Engeland op Nederland in de halve finale”, zegt Tom, enigszins schuldbewust. “Ik had 2-1 voor Engeland voorspeld, toen ben ik van plek 400 naar plek 8 gegaan.” Dat het geluk is, blijkt volgens de Beltrummer ook wel uit zijn Tour de France-pool. “Want die loopt niet zo goed… Het was waarschijnlijk één keer, de volgende keer sta ik gewoon weer in de middenmoot.”

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.