gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toeterende Turken in Doetinchem na winst tijdens het EK

923d50f4d54eb24ef007908294c63173

Het stadhuisplein bij het gemeentehuis in Doetinchem kleurde woensdagavond rood. De Turken wisten bij het Europeeskampioenschap te winnen van Tsjechië en behaalde daarbij de achtste finale van het toernooi in Duitsland. Er reed een stoet van Turken met vlaggen door de binnenstad en het werd een groot feest op het plein.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
Na het laatste fluitsignaal was het op meerdere plaatsen in de Achterhoek een groot feest. Traditioneel wordt er na een winst, net als met een Turkse bruiloft, rondgereden en flink getoeterd. Ondanks dat het een behoorlijke chaos was in de binnenstad van Doetinchem, hoefde de politie niet ingezet te worden en was het enkel een groot feest. Ook in Ulft en omstreken reden er grote stoeten van auto’s rond.

De Turken wisten in Hamburg te winnen van Tsjechië en daarmee werd een plek in de achtste finale verzekerd. De volgende wedstrijd is tegen Oostenrijk, waar Nederland afgelopen dinsdag nogal moeite mee had. Mochten de Turken tegen Oostenrijk winnen en Nederland winnen van Roemenië, volgt er een clash tussen de Turken en de Nederlanders. Dan wordt het spannend of er 'van links naar rechts' te horen is, of ronkende motoren met toeters.

Lees ook

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

GRAEMM0

De Graafschap zoekt ommekeer in Emmen: ‘Het begint echt bij de strijd’

De Graafschap kent een dramatische seizoenstart. Eén punt uit vijf wedstrijden spreekt daarbij boekdelen. Die cijfers komen ook bij trainer Thomas Duivenvoorden en zijn ploeg hard aan. Toch is de sfeer binnen de selectie volgens de oefenmeester nog altijd goed.

vuurwerkinleveren0

Ruim 200 kilo vuurwerk ingezameld door vuurwerkbus Lochem

Er is ruim 200 kilo vuurwerk ingeleverd bij de vuurwerkbus in Lochem vorige week vrijdag. De bus rijdt door Nederland om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen. Die ene dag in Lochem was daarmee al succesvoller dan twee dagen in Zeeland bij elkaar, daar kwam 90 kilo binnen.

Bahia100

Na één week weer als nieuw: Bahia ondergaat megaklus

Zes zwembaden leegmaken, schoonmaken, controleren en opnieuw vullen, terwijl ook een van de elf sauna’s grondig wordt vernieuwd. In zwembadparadijs Bahia in Bocholt wordt deze week met man en macht gewerkt. Schilders, tegelvoegers, timmerlui, eigen technici en andere medewerkers hebben slechts één week om de enorme onderhoudsklus te klaren. Zaterdag moeten de deuren alweer opengaan voor de gasten.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.