gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toeristen genieten ondanks natte zomer van de Achterhoek

8f01c57847bb3e82585132aab50b829e.jpg

Waar de zomer van 2022, mede dankzij het warme weer, de boeken in ging als zeer succesvol voor het toerisme in de Achterhoek, lijken zomerse temperaturen voorlopig ver weg. Ondanks de regenachtige weersomstandigheden vermaken de campingbezoekers in de regio zich ook dit jaar prima, zo ook bij camping 't Eikenbos in Sinderen.

Bart Sollman | Tim Rondeel |
“Het is best wel gezellig dat getik op het dak”, aldus een van de bezoekers over de regen op hun caravan. “We zijn al veertig jaar getrouwd maar we vinden het nog steeds gezellig onder zo’n dakje met de regen”, vult haar man lachend aan. Een andere bezoeker van de camping ‘op’ Sinderen geeft aan dat het juist uitnodigt: “Je gaat toch iets doen. Thuis blijf je binnen als het regent, maar als je in een tent zit moet je wel iets ondernemen.” Sommige bezoekers kiezen ondanks de natte weersomstandigheden bewust voor een verblijf in eigen land om zo de hitte in Zuid-Europa te ontlopen: “Er mag wel een zonnetje bij, maar dat komt wel weer.”

Het overgrote deel van de bezoekers laat zich volgens de campingeigenaar niet uit het veld slaan door een beetje regen. “We hebben een goed seizoen ondanks het weer”, schetst Heidi Neerlaar, mede-eigenaar van ’t Eikenbos. “We hebben wel hier en daar annuleringen van mensen die op het laatste moment door het weer toch afzeggen of eerder weg gaan, maar we mogen niet klagen.”

Op naar de vier miljoen?
In 2022 vonden er 4,1 miljoen toeristische overnachtingen plaats in de Achterhoek, of dit cijfer dit jaar weer gehaald gaat worden is nog afwachten. “Het is jammer van het weer, maar ik denk dat je altijd nog beter hier kunt zitten dan in het buitenland waar je door natuurgeweld weer terug zou moeten”, aldus Marieke Eijsink van Achterhoek Toerisme. “En zon of niet, er is genoeg te doen hier.”

Populair
Campingeigenaar Neerlaar merkt dat de Achterhoek de laatste jaren erg gestegen is qua populariteit. “Steeds meer mensen zijn de Achterhoek aan het ontdekken”, aldus de beheerder. “En dan komen ze hier en denken ze: 'goh, wat een mooie omgeving met mooie fietspaden'. En er komen ook steeds meer activiteiten bij hier.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.