gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toch een schoolreisje voor Eibergse jeugd

56b1c045d02c3c445ef73bf245f6121d.jpg

In Eibergen heeft basisschool De Schakel een manier gevonden om het schoolreisje toch door te laten gaan. Waar veel scholen een streep zetten door het uitje, kunnen de Eibergse leerlingen een stuk dichterbij dan normaal alsnog terecht in het Hof van Eckberge.

Redactie REGIO8 |
Volgens Ronald Lantink, één van de organiserende ouders, was het nog heel wat werk om het schoolreisje voor elkaar te krijgen. De school gaat met acht klassen en dat betekende overeenstemming bereiken met alle leerkrachten, de ouderraad én de schoolreiscommissie. "Dat had wel wat voeten in de aarde", zegt Lantink tegenover Omroep Gelderland. "Maar ouders staan er nu wel meer voor open, merken we." Het was bij het plannen van het uitje afwachten in hoeverre de coronaregels versoepeld zouden worden. "Als alternatief hadden we daarom de plaatselijke voetbalvereniging om op terug te kunnen vallen", legt de organisator uit. "Mochten de versoepelingen teruggedraaid worden en Hof van Eckberge toch niet open zijn." De jeugd kan zich bij het Hof van Eckberge uitleven in het grote belevingspark met verschillende binnen- en buitenspeeltuinen.

Bij lang niet alle scholen is er animo om een reisje of een schoolkamp te organiseren. Volgens Rob van Ooijen van de Algemene Vereniging van Schoolleiders kiest het merendeel er zelfs voor om niet te gaan: "Het is natuurlijk heel jammer dat het niet door kan gaan. Maar vanuit het OMT wordt nog steeds geadviseerd om niet te gaan, om het aantal reisbewegingen te beperken. De meeste scholen houden zich daar dus aan, denken wij."

Dicht bij huis
De Schakel heeft ervoor gekozen dit jaar dichtbij huis te blijven vanwege de maatregelen. Dat betekent dus geen schoolbus, maar ouders die hun kroost zelf afzetten bij het Belevingspark in Eibergen. "We wilden de kinderen dit niet ook nog ontnemen in dit uitjesloos coronajaar", laat Lantink weten.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.