gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Timingproblemen: busreizigers halen de regionale trein in Bocholt en Aalten vaak niet

3b0c29e42f1959d9d5cbd1c691d33ec9

De busdienst tussen Bocholt en Aalten was eigenlijk niet alleen bedoeld om mensen met elkaar te verbinden, maar vooral ook de regionale treinen aan beide kanten van de grens. In de loop der tijd is de C11-lijn echter uit de pas gaan lopen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Als je in Bocholt wilt overstappen, moet je meer dan 45 minuten wachten. In Aalten daarentegen kunnen reizigers steeds vaker de aansluiting naar Arnhem niet halen en verliezen ze een half uur op andere aansluitingen vanuit de Gelderse hoofdstad. “Een mogelijke oplossing zou zijn om de busreistijden met een half uur te verschuiven”, zegt Rene Coveen van de Nederlandse reizigersvereniging Rover.

Terwijl de vertrektijden van bussen in het buurland zijn afgestemd op de dienstregeling van de trein, werd deze in Bocholt verwaarloosd doord de elektrificatie van de treinverbinding Bocholt naar Wesel. Sindsdien vertrekt de regionale trein 15 minuten na het hele uur van het station. De C11-lijn komt daar echter nog steeds elk half uur aan. Tegen die tijd is de ‘Bocholter’ al lang weg.

Omgekeerd komt de C11 niet altijd op tijd aan bij het spoor in Aalten, omdat hij iets te laat aankomt en dan op de rotonde naar het station stopt voor gesloten slagbomen. Jens Dörpinghaus van StadtBus GmbH wijt dit aan het weer, de grote verkeersdrukte, het toegenomen aantal passagiers en de aansluitingen in het StadtBus-netwerk.

Soms vertrekt de C11-lijn gewoon later omdat deze is aangesloten op de C13 die van het industrieterrein Mussum komt. “Helaas liggen de haltes voor het openbaar vervoer bij station Aalten vanuit Bocholt allemaal aan de verkeerde kant, dus zelfs vertragingen van drie tot vier minuten kunnen betekenen dat de trein niet meer gehaald kan worden”, zegt de bedrijfsleider.

Ook Rene Coveen betreurt dit. “Dit maakt de grensoverschrijdende verbinding op de lange termijn onaantrekkelijk,” zegt hij. Voor hem zou een mogelijke oplossing zijn om de busreistijden met een half uur te verschuiven. “In Aalten zou dat geen probleem zijn, omdat de treinen daar elke 30 minuten in beide richtingen naar Winterswijk en Doetinchem of Arnhem rijden”, zegt de woordvoerder van reizigersvereniging Rover in de provincie Gelderland.

Lijn 91 Station Emmerik - 's-Heerenberg
Deze buslijn is een Duitse verbinding -gereden door NIAG- en het gebruik van een OV-kaart is op deze grensoverschrijdende verbinding niet mogelijk. In de ochtendspits rijdt deze bus één keer in beide richtingen. Voor woonwerkverkeer gaan twee ritten in beide richtingen terug tussen 17.30 uur en 19.00 uur. Met buslijn kan verder gereisd worden naar Doetinchem. Wanneer Nederlandse reizigers gebruik willen maken krijgen zij in hun 9292-reisschema de busoptie niet in beeld. 9292 adviseert om met de Haltetaxi te reizen naar Emmerik.

Geschreven door Made in Bocholt en Eveline Zuurbier

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op