gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Timingproblemen: busreizigers halen de regionale trein in Bocholt en Aalten vaak niet

3b0c29e42f1959d9d5cbd1c691d33ec9

De busdienst tussen Bocholt en Aalten was eigenlijk niet alleen bedoeld om mensen met elkaar te verbinden, maar vooral ook de regionale treinen aan beide kanten van de grens. In de loop der tijd is de C11-lijn echter uit de pas gaan lopen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Als je in Bocholt wilt overstappen, moet je meer dan 45 minuten wachten. In Aalten daarentegen kunnen reizigers steeds vaker de aansluiting naar Arnhem niet halen en verliezen ze een half uur op andere aansluitingen vanuit de Gelderse hoofdstad. “Een mogelijke oplossing zou zijn om de busreistijden met een half uur te verschuiven”, zegt Rene Coveen van de Nederlandse reizigersvereniging Rover.

Terwijl de vertrektijden van bussen in het buurland zijn afgestemd op de dienstregeling van de trein, werd deze in Bocholt verwaarloosd doord de elektrificatie van de treinverbinding Bocholt naar Wesel. Sindsdien vertrekt de regionale trein 15 minuten na het hele uur van het station. De C11-lijn komt daar echter nog steeds elk half uur aan. Tegen die tijd is de ‘Bocholter’ al lang weg.

Omgekeerd komt de C11 niet altijd op tijd aan bij het spoor in Aalten, omdat hij iets te laat aankomt en dan op de rotonde naar het station stopt voor gesloten slagbomen. Jens Dörpinghaus van StadtBus GmbH wijt dit aan het weer, de grote verkeersdrukte, het toegenomen aantal passagiers en de aansluitingen in het StadtBus-netwerk.

Soms vertrekt de C11-lijn gewoon later omdat deze is aangesloten op de C13 die van het industrieterrein Mussum komt. “Helaas liggen de haltes voor het openbaar vervoer bij station Aalten vanuit Bocholt allemaal aan de verkeerde kant, dus zelfs vertragingen van drie tot vier minuten kunnen betekenen dat de trein niet meer gehaald kan worden”, zegt de bedrijfsleider.

Ook Rene Coveen betreurt dit. “Dit maakt de grensoverschrijdende verbinding op de lange termijn onaantrekkelijk,” zegt hij. Voor hem zou een mogelijke oplossing zijn om de busreistijden met een half uur te verschuiven. “In Aalten zou dat geen probleem zijn, omdat de treinen daar elke 30 minuten in beide richtingen naar Winterswijk en Doetinchem of Arnhem rijden”, zegt de woordvoerder van reizigersvereniging Rover in de provincie Gelderland.

Lijn 91 Station Emmerik - 's-Heerenberg
Deze buslijn is een Duitse verbinding -gereden door NIAG- en het gebruik van een OV-kaart is op deze grensoverschrijdende verbinding niet mogelijk. In de ochtendspits rijdt deze bus één keer in beide richtingen. Voor woonwerkverkeer gaan twee ritten in beide richtingen terug tussen 17.30 uur en 19.00 uur. Met buslijn kan verder gereisd worden naar Doetinchem. Wanneer Nederlandse reizigers gebruik willen maken krijgen zij in hun 9292-reisschema de busoptie niet in beeld. 9292 adviseert om met de Haltetaxi te reizen naar Emmerik.

Geschreven door Made in Bocholt en Eveline Zuurbier

Lees ook

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.

WhatsApp Image 2026-09-27 at 17.12.47

De Graafschap trekt eerste thuiszege over de streep

De Graafschap heeft na acht wedstrijden eindelijk zijn eerste thuiszege geboekt. Op de eigen Vijverberg trokken de Superboeren een benauwde zege over streep: 1-0 tegen FC Den Bosch.

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.