gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Timingproblemen: busreizigers halen de regionale trein in Bocholt en Aalten vaak niet

3b0c29e42f1959d9d5cbd1c691d33ec9

De busdienst tussen Bocholt en Aalten was eigenlijk niet alleen bedoeld om mensen met elkaar te verbinden, maar vooral ook de regionale treinen aan beide kanten van de grens. In de loop der tijd is de C11-lijn echter uit de pas gaan lopen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Als je in Bocholt wilt overstappen, moet je meer dan 45 minuten wachten. In Aalten daarentegen kunnen reizigers steeds vaker de aansluiting naar Arnhem niet halen en verliezen ze een half uur op andere aansluitingen vanuit de Gelderse hoofdstad. “Een mogelijke oplossing zou zijn om de busreistijden met een half uur te verschuiven”, zegt Rene Coveen van de Nederlandse reizigersvereniging Rover.

Terwijl de vertrektijden van bussen in het buurland zijn afgestemd op de dienstregeling van de trein, werd deze in Bocholt verwaarloosd doord de elektrificatie van de treinverbinding Bocholt naar Wesel. Sindsdien vertrekt de regionale trein 15 minuten na het hele uur van het station. De C11-lijn komt daar echter nog steeds elk half uur aan. Tegen die tijd is de ‘Bocholter’ al lang weg.

Omgekeerd komt de C11 niet altijd op tijd aan bij het spoor in Aalten, omdat hij iets te laat aankomt en dan op de rotonde naar het station stopt voor gesloten slagbomen. Jens Dörpinghaus van StadtBus GmbH wijt dit aan het weer, de grote verkeersdrukte, het toegenomen aantal passagiers en de aansluitingen in het StadtBus-netwerk.

Soms vertrekt de C11-lijn gewoon later omdat deze is aangesloten op de C13 die van het industrieterrein Mussum komt. “Helaas liggen de haltes voor het openbaar vervoer bij station Aalten vanuit Bocholt allemaal aan de verkeerde kant, dus zelfs vertragingen van drie tot vier minuten kunnen betekenen dat de trein niet meer gehaald kan worden”, zegt de bedrijfsleider.

Ook Rene Coveen betreurt dit. “Dit maakt de grensoverschrijdende verbinding op de lange termijn onaantrekkelijk,” zegt hij. Voor hem zou een mogelijke oplossing zijn om de busreistijden met een half uur te verschuiven. “In Aalten zou dat geen probleem zijn, omdat de treinen daar elke 30 minuten in beide richtingen naar Winterswijk en Doetinchem of Arnhem rijden”, zegt de woordvoerder van reizigersvereniging Rover in de provincie Gelderland.

Lijn 91 Station Emmerik - 's-Heerenberg
Deze buslijn is een Duitse verbinding -gereden door NIAG- en het gebruik van een OV-kaart is op deze grensoverschrijdende verbinding niet mogelijk. In de ochtendspits rijdt deze bus één keer in beide richtingen. Voor woonwerkverkeer gaan twee ritten in beide richtingen terug tussen 17.30 uur en 19.00 uur. Met buslijn kan verder gereisd worden naar Doetinchem. Wanneer Nederlandse reizigers gebruik willen maken krijgen zij in hun 9292-reisschema de busoptie niet in beeld. 9292 adviseert om met de Haltetaxi te reizen naar Emmerik.

Geschreven door Made in Bocholt en Eveline Zuurbier

Lees ook

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.

Doetinchem112

Fietsster gewond na aanrijding met bus in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een lijnbus in het centrum van Doetinchem. De vrouw is ter controle overgebracht naar het ziekenhuis.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

Zc3Minuten

Dit was de Zwarte Cross 2026 in drie minuten

Een week na de start van de Zwarte Cross blikken we nog één keer terug op de editie van 2026! Geniet in 3 minuten van de hoogtepunten van dit jaar!

Gerrit 50

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig weekend met een paar kleine buitjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij een startlocatie van fietstocht ‘De Boer Op’ in het Aaltense buurtschap IJzerlo voorspelt de weerboer een warme zaterdag en een koele zondag.