Ulft, Nederland
Terug

Timingproblemen: busreizigers halen de regionale trein in Bocholt en Aalten vaak niet

3b0c29e42f1959d9d5cbd1c691d33ec9.jpg

De busdienst tussen Bocholt en Aalten was eigenlijk niet alleen bedoeld om mensen met elkaar te verbinden, maar vooral ook de regionale treinen aan beide kanten van de grens. In de loop der tijd is de C11-lijn echter uit de pas gaan lopen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Als je in Bocholt wilt overstappen, moet je meer dan 45 minuten wachten. In Aalten daarentegen kunnen reizigers steeds vaker de aansluiting naar Arnhem niet halen en verliezen ze een half uur op andere aansluitingen vanuit de Gelderse hoofdstad. “Een mogelijke oplossing zou zijn om de busreistijden met een half uur te verschuiven”, zegt Rene Coveen van de Nederlandse reizigersvereniging Rover.

Terwijl de vertrektijden van bussen in het buurland zijn afgestemd op de dienstregeling van de trein, werd deze in Bocholt verwaarloosd doord de elektrificatie van de treinverbinding Bocholt naar Wesel. Sindsdien vertrekt de regionale trein 15 minuten na het hele uur van het station. De C11-lijn komt daar echter nog steeds elk half uur aan. Tegen die tijd is de ‘Bocholter’ al lang weg.

Omgekeerd komt de C11 niet altijd op tijd aan bij het spoor in Aalten, omdat hij iets te laat aankomt en dan op de rotonde naar het station stopt voor gesloten slagbomen. Jens Dörpinghaus van StadtBus GmbH wijt dit aan het weer, de grote verkeersdrukte, het toegenomen aantal passagiers en de aansluitingen in het StadtBus-netwerk.

Soms vertrekt de C11-lijn gewoon later omdat deze is aangesloten op de C13 die van het industrieterrein Mussum komt. “Helaas liggen de haltes voor het openbaar vervoer bij station Aalten vanuit Bocholt allemaal aan de verkeerde kant, dus zelfs vertragingen van drie tot vier minuten kunnen betekenen dat de trein niet meer gehaald kan worden”, zegt de bedrijfsleider.

Ook Rene Coveen betreurt dit. “Dit maakt de grensoverschrijdende verbinding op de lange termijn onaantrekkelijk,” zegt hij. Voor hem zou een mogelijke oplossing zijn om de busreistijden met een half uur te verschuiven. “In Aalten zou dat geen probleem zijn, omdat de treinen daar elke 30 minuten in beide richtingen naar Winterswijk en Doetinchem of Arnhem rijden”, zegt de woordvoerder van reizigersvereniging Rover in de provincie Gelderland.

Lijn 91 Station Emmerik - 's-Heerenberg
Deze buslijn is een Duitse verbinding -gereden door NIAG- en het gebruik van een OV-kaart is op deze grensoverschrijdende verbinding niet mogelijk. In de ochtendspits rijdt deze bus één keer in beide richtingen. Voor woonwerkverkeer gaan twee ritten in beide richtingen terug tussen 17.30 uur en 19.00 uur. Met buslijn kan verder gereisd worden naar Doetinchem. Wanneer Nederlandse reizigers gebruik willen maken krijgen zij in hun 9292-reisschema de busoptie niet in beeld. 9292 adviseert om met de Haltetaxi te reizen naar Emmerik.

Geschreven door Made in Bocholt en Eveline Zuurbier

Lees ook

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.

Brandstofdief1.jpg

Wijkagent waarschuwt: brandstofdief actief rond Gendringen

Wijkagent Mike Klenner van Ulft en Gendringen waarschuwt voor een brandstofdief die actief is in de regio. Er zijn al meerdere meldingen binnengekomen.

f9ef67cec95ce0456593e07fa6f41ce8.jpg

Raad Bronckhorst houdt vinger aan de pols bij Schuifpuzzel Zelhem

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond een amendement aangenomen over de verdere uitwerking van de Schuifpuzzel Zelhem. Daarmee krijgt het college ruimte om het voorkeursscenario verder uit te werken, maar blijft de raad betrokken als dat plan niet haalbaar is.