gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tijmen Toernooi wil blijven groeien op voetbal en maatschappelijk gebied

f97db7469de48146e977209cc2cac57b.jpg

Op de velden van voetbalclub FC Bergh werd zaterdag de vierde editie van het Tijmen Toernooi gehouden, ter herinnering aan de op dertienjarige leeftijd overleden Tijmen Steenbergen. Naast voetbal op een hoog niveau is het ook een dag waar de ouders van Tijmen veel steun uit halen.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
"Het is en blijft een dubbel gevoel", aldus de vader van Tijmen, Dion Steenbergen. "Tijmen krijgen wij er niet mee terug, maar het is onzettend ondersteunend en hartverwarmend om te zien hoe alle bezoekers en sponsoren ons weer steunen. Zo raakt Tijmen niet in de vergetelheid." Met de deelname van Duitse clubs Fortuna Dusseldorf, Borussia Monchengladbach en enkele eredivisieclubs stijgt het niveau elk jaar. Ook het Onder-15 team van De Graafschap nam deel aan het toernooi. "Het is in de voetbalwereld een gevestigd iets, clubs nemen hier graag aan deel", schets Steenbergen die ook betrokken is bij de organisatie.

"Er zijn veel goede clubs en er wordt goed gespeeld", geeft Rick Gruijters, jeugdspeler van De Graafschap, aan. "Het is leuk om een echte 'challenge' te krijgen." De eindoverwinning ging na een finale tussen SC Cambuur en Fortuna Düsseldorf naar de Friezen (3-0). De Graafschap wist niet te winnen op het toernooi en werd laatste.

Veldje voor iedereen
Op het toernooi werd ook de aftrap gegeven voor de komst van het Tijmen Veldje. "Dat wordt een multifunctioneel sportveldje waar iedereen op kan gaan voetballen, spelen en elkaar ontmoeten." "We willen het ook stimuleren dat kinderen die het minder breed hebben thuis, ook daar komen spelen."

Samenwerking
De gemeente Montferland helpt mee met de komst van het veldje. "Waardoor de stichting van Tijmen is ontstaan is natuurlijk heel droevig, maar dat wat opgepakt is omarmen wij zeer", aldus wethouder Henk Groote. "Zij zorgen voor het geld en wij zorgen dat het gerealiseerd gaat worden."

Meer projecten
Met de Stichting 'Tijmen voor het goede doel' hoopt vader Dion de aankomende jaren veel te kunnen betekenen voor de gemeenschap in de geest van zijn zoon. "We hebben in drie, vier jaar tijd zeventig duizend euro weten op te halen door allerlei sponsoren, loterijen en veiligen. Daarmee kunnen wij nu het Tijmen Veldje aanleggen. We houden zelfs wat geld over en misschien kunnen we in de toekomst op een andere plek weer iets realiseren."

Foto: REGIO8



Lees ook

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een 32-jarige man uit Varsseveld om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Omroep GLD honden.jpg

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.