gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tientallen foutparkeerders beboet bij Hilgelo

9d9fc1bc25e73f9526f5e7821e5a0737

Het warme weer zorgde voor veel foutparkeerders bij recreatieplas Hilgelo in Winterswijk. Op zondag zijn veertig boetes uitgedeeld aan mensen die hun auto in een parkeerverbodszone neerzette.

Serena Speet |
"De bebording daar is duidelijk", laat wijkagent Willem Saris weten. "Als je je auto vervolgens pontificaal achter zo'n bord zet is dat niet zo slim." Volgens de wijkagent is er voldoende ruimte op de parkeerplaats van Hilgelo, hij snapt niet dat mensen daar geen gebruik van maken: "Een parkeerkaart bij Leisurelands is goedkoper dan bij ons." Automobilisten betalen voor een uitrijkaart zes euro, maar zijn voor een boete meer dan honderd euro kwijt.
Het warme weer is volgens Saris de reden dat mensen op de verkeerde plek parkeren. Hoe meer mensen afkoeling zoeken bij de recreatieplas, hoe meer boetes de politie Winterswijk uitdeelt. De wijkagent waarschuwt mensen die naar Hilgelo komen: "Wij controleren in het hoogseizoen iedere dag."

Foto: Willem Saris

Lees ook

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.

02 Schutterijen

Montferland trekt de portemonnee, schutterijen en carnaval profiteren

De gemeente Montferland gaat flink investeren in kunst en cultuur. De komende twee jaar komt er jaarlijks ruim 94.000 euro extra beschikbaar. Vanaf 2029 loopt dat bedrag op tot ruim 114.000 euro per jaar. Vooral schutterijen en carnavalsverenigingen profiteren van het nieuwe beleid.

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.

DruDrone10

Oppositie wil DRU redden met lening en ingrijpende veranderingen

Een groep oppositiepartijen in Oude IJsselstreek wil de financiële steun aan het DRU Industriepark koppelen aan een grondige verandering van de organisatie. In een alternatief plan stellen ADA, Pro, Dorp en Plattelandbeweging en Burgers op 1 voor om 600.000 euro te lenen aan de stichting, onder voorwaarden. Ook moet worden onderzocht of de horeca kan worden overgedragen aan een externe ondernemer.

HalveMarathonDoetinchem0

Halve marathon Doetinchem steeds populairder

De atletiekbaan van ARGO Atletiek is zondag start en finish van de halve marathon van Doetinchem. De wedstrijd beleeft de 41e editie. Zo'n duizend deelnemers hebben zich voor die afstand van ruim 21 kilometer ingeschreven. In totaal schreven meer dan 1700 hardlopers zich in, waarbij opvalt dat de 7,5 kilometer een populaire afstand is geworden.