gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Testlocaties in Achterhoek blijven voorlopig

60365fb080670da349511f0583e57b4f

De testlocaties van de GGD Noord- en Oost Gelderland in Groenlo en Doetinchem blijven voorlopig bestaan. Hoewel een positieve zelftest sinds maandag niet meer hoeft te worden bevestigd door de GGD, blijft de PCR-test voor bepaalde doelgroepen van belang.

Jasper Hazelaar |
“Op dit moment verandert er niet veel in de regio”, geeft een woordvoerder namens de GGD aan over de testlocaties. “Je hoeft alleen voor bevestiging van een positieve zelftest niet meer naar de GGD, maar verder blijven we nog even waar we zijn.” Kwetsbaren en mensen die met kwetsbaren werken worden door de organisatie gezien als een specifieke doelgroep voor wie testen nog wél van belang is. Daarom blijven de testlocaties voorlopig bestaan. Wel wordt gekeken of er moet worden opgeschaald tot een ‘regionale basiscapaciteit’.

Op landelijk niveau wordt op dit moment overleg gevoerd over wat die regionale basiscapaciteit moet zijn. “Eerst moeten ze in beeld hebben hoe groot de doelgroep is die nog getest moet worden”, aldus de woordvoerder over de gesprekken tussen het RIVM, het ministerie en de landelijke GGD-koepel. “Op basis daarvan volgt dan de regionale basiscapaciteit. Die zal ook verspreid moeten zijn door de regio.”

Afschalen qua personeel
Omdat er momenteel minder getest wordt, kan de GGD wel afschalen qua personeel. Zo werden de afgelopen tijd onder meer studenten ingezet om de coronatests uit te voeren. “Maar dat is niet anders dan de afgelopen twee jaar”, geeft de woordvoerder aan, die niet exact kan aangeven hoeveel mensen werkzaam zijn op de testlocaties. “In januari zijn we opgeschaald vanwege het hoge aantal coronabesmettingen, waardoor we nu weer kunnen afschalen.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

marechaussee

Poolse man aangehouden bij Beek: moet nog bijna twee jaar cel in

Een 51-jarige man uit Polen is woensdag nabij de grensovergang bij Beek aangehouden. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Ook stond hij internationaal gesignaliseerd, want hij heeft nog een gevangenisstraf openstaan van bijna twee jaar.

ElverOpening0

Elver opent nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl: ‘Lang naartoe gewerkt’

De woningen van Elver in Nieuw-Wehl gaan de komende jaren flink op de schop. Verouderde woonruimtes maken plaats voor toekomstbestendige studio’s. Woensdagmiddag werden aan de Bloeilaan meerdere nieuwe studio’s officieel geopend. Een moment waar bewoners, medewerkers en verwanten lange tijd naar hebben uitgekeken.

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.

N18 werkzaamheden2

Laatste werkzaamheden N314 zorgen voor extra reistijd tussen Hummelo en Zutphen

Het wordt een drukke maand voor weggebruikers die vanuit Hummelo naar Zutphen reizen. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli wordt gewerkt aan de N314 ten zuiden van Zutphen. Ernstige verkeershinder wordt verwacht aan de weg die al maanden onder handen wordt genomen. De provincie roept al op tot thuiswerken en het gebruik maken van de fiets en het openbaar vervoer.

Chahid

El Allachi vertrekt alweer bij De Graafschap: transfer naar Cyprus

Chahid el Allachi vertrekt al na een halfjaar bij De Graafschap. De 22-jarige buitenspeler tekent voor vier jaar bij Aris Limassol op Cyprus.