gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Terugkeer Berkelland Rally smaakt naar meer: ‘Ook op NK-kalender'

98e3e91fbca380b3464f79fb708f6842.jpg

Na zes jaar wachten konden race- en autoliefhebbers zaterdag hun geluk niet op in de Achterhoek. Voor de tweede keer werd de Berkelland Rally verreden en scheurden er honderd deelnemers door de gemeente.

Viggo Zweverink | Tim Rondeel |  | Aangepast op
“De snelheid, het spektakel en dat het gewoon in je eigen achtertuin is maakt het natuurlijk fantastisch”, aldus organisator Marijn Visser. “We staan hier met een heel trots gevoel, een heel blij gevoel. Zeker ook omdat je zoveel tijd en energie erin hebt gestoken met iedereen die hieraan mee heeft geholpen.” Rond de middag werd er vanuit Eibergen, waar het epicentrum van de rally was, gestart en trok de wedstrijd door een groot deel van Berkelland.

“We hebben drie klassementsproeven. Eén in Beltrum, één in Eibergen en één in Rekken”, geeft Visser aan. Bij de proeven was het de bedoeling dat de deelnemers zo snel mogelijk van punt A naar punt B reden. Over de hele dag was Achterhoeker Bernhard ten Brinke de snelste in alle proeven, hij pakte dan ook de eindoverwinning.

Tentjes en feesten
Er stonden zaterdag veel mensen langs het parcours. “We zijn heel blij met de positiviteit die er is”, aldus Visser. “Zeker ook de hoeveelheid tenten die je langs de zijkant van de weg ziet. Buurtschappen maken er samen een feestje van, gewoon omdat de rally er is.”

Volgend jaar NK in Berkelland?
De organisatie kijkt dan ook zeer positief terug op de tweede editie en het smaakt dan ook zeker naar meer: “Met alle instanties gaan we evalueren. Uiteindelijk willen we volgend jaar 21 november weer een rally organiseren. Dan staat hij ook op de kalender voor het Nederlands kampioenschap.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.