Ulft, Nederland
Terug

Terugkeer Berkelland Rally smaakt naar meer: ‘Ook op NK-kalender'

98e3e91fbca380b3464f79fb708f6842.jpg

Na zes jaar wachten konden race- en autoliefhebbers zaterdag hun geluk niet op in de Achterhoek. Voor de tweede keer werd de Berkelland Rally verreden en scheurden er honderd deelnemers door de gemeente.

Viggo Zweverink | Tim Rondeel |  | Aangepast op
“De snelheid, het spektakel en dat het gewoon in je eigen achtertuin is maakt het natuurlijk fantastisch”, aldus organisator Marijn Visser. “We staan hier met een heel trots gevoel, een heel blij gevoel. Zeker ook omdat je zoveel tijd en energie erin hebt gestoken met iedereen die hieraan mee heeft geholpen.” Rond de middag werd er vanuit Eibergen, waar het epicentrum van de rally was, gestart en trok de wedstrijd door een groot deel van Berkelland.

“We hebben drie klassementsproeven. Eén in Beltrum, één in Eibergen en één in Rekken”, geeft Visser aan. Bij de proeven was het de bedoeling dat de deelnemers zo snel mogelijk van punt A naar punt B reden. Over de hele dag was Achterhoeker Bernhard ten Brinke de snelste in alle proeven, hij pakte dan ook de eindoverwinning.

Tentjes en feesten
Er stonden zaterdag veel mensen langs het parcours. “We zijn heel blij met de positiviteit die er is”, aldus Visser. “Zeker ook de hoeveelheid tenten die je langs de zijkant van de weg ziet. Buurtschappen maken er samen een feestje van, gewoon omdat de rally er is.”

Volgend jaar NK in Berkelland?
De organisatie kijkt dan ook zeer positief terug op de tweede editie en het smaakt dan ook zeker naar meer: “Met alle instanties gaan we evalueren. Uiteindelijk willen we volgend jaar 21 november weer een rally organiseren. Dan staat hij ook op de kalender voor het Nederlands kampioenschap.”

Lees ook

PlatteDroomBehindTheScenes.jpg

REGIO8 en Kalm An komen met serie ‘De Platte Droom’

REGIO8 en Kalm An, het platform voor plattelandsjongeren van Omroep Gelderland, brengen dromen van Achterhoekse jongeren in beeld. In de driedelige serie ‘De Platte Droom’ wordt de kijker meegenomen in het leven van jonge Achterhoekers. De eerste aflevering is vanaf vrijdag te zien op de kanalen van REGIO8 en Kalm An.

MijnSchool0.png

Buiten de schoolbanken: zo leer je op ‘Mijn School’ in Doetinchem

Op Mijn School in Doetinchem gaat het net iets anders als bij andere scholen. Hier wordt namelijk het onderwijs passend gemaakt voor de student, in plaats van andersom. De school is een onderdeel van het Graafschap College en helpt jongeren een plek te vinden in de maatschappij.

graafschap college artist

Graafschap College en Iselinge Hogeschool willen samen 'Campus Achterhoek’ bouwen

Het duurt nog even, maar Doetinchem kan straks mogelijk een eigen ‘Campus Achterhoek’ krijgen. Op deze campus moeten verschillende onderwijsvormen samenkomen, van mbo tot hbo. Het Graafschap College zet nu een eerste stap richting die ambitie met plannen voor nieuwbouw bij de hoofdlocatie aan de Kennedylaan, waar Iselinge Hogeschool haar intrek moet nemen.

98b9663f-482e-44a2-bb04-e90b1cf4720c.jpg

Auto belandt door gladheid zijwaarts in de sloot

Bij een eenzijdig ongeval bij Groenlo is een automobiliste in een diepe sloot belandt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.

Bord Stokkum.JPG

Dorpshart Stokkum op de schop: kerk wordt dorpshuis

De kern van Stokkum krijgt de komende jaren een flinke metamorfose. Het college van de gemeente Montferland schaart zich nu achter het plan om het dorp flink aan te pakken. Zo komt er onder andere een dorpshuis en -plein, waar de monumentale gebouwen zoals de kerk en pastorie een prominente plek krijgen.

85c457652ec77eeb0bc48ddd898d1adc.jpg

Orion Stars haalt kwartfinale CEV Cup dankzij winst in Roemenië

Orion Stars heeft in Roemenië de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup bereikt. De Doetinchemse ploeg won woensdagavond in de return van Corona Brașov met 0-3.