gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tentoonstelling 'GrenSZweg’ verbindt grensregio

532d1d14888af0fe465973910604a366

Vanaf 6 juli is er een grensoverschrijdende expositie te zien in de Kult Westmünsterland in Vreden. Twaalf professionele kunstenaars uit de Achterhoek en Westmünsterland tonen twee maanden lang hun kunst tijdens de tentoonstelling ‘GrenSZweg’, een naam bewust gekozen om te laten zien dat er geen grenzen zijn.

Anton Adelaar |  | Aangepast op
In totaal worden er 55 kunstwerken tentoongesteld uit de Achterhoek en Duitsland, zoals foto’s, schilderijen en sculpturen. Kunstenaar Gerri Grijsen uit Winterswijk is mede-initiatiefnemer en zit al sinds de jaren '90 in het vak. Ook van haar zijn er een aantal bronzenbeeldjes te zien. Voor Grijsen is zo’n grensoverschrijdende samenwerking overigens niets nieuws. “Ik doe dit soort dingen veel vaker. Ik maak deel uit van de stichting met een hele lange naam, namelijk Stichting Culturele Grenscontacten Achterhoek-Westmünsterland. We vonden het nu weer eens een keer tijd worden om iets met kunst te doen.”

Met de tentoonstelling wil Grijsen laten zien hoe de regio zowel cultureel als traditioneel met elkaar verbonden is. “Ik denk dat het aantoont dat er ook hele goede kunstenaars aan beide kanten van de grens te vinden zijn en dat je daarvoor niet altijd naar een grote stad in het westen hoeft”, aldus Grijsen.

GrenSZweg is van 6 juli tot en met 23 augustus voor jong en oud te zien in de Kult Westmünsterland in Vreden. De tentoonstelling wordt mogelijk gemaakt door het Interreg Duitsland-Nederland programma en haar programmapartners en is medegefinancierd door de Europese Unie.

Lees ook

graviod

VIOD thuisbasis voor De Graafschap Vrouwen: ‘Een zorgvuldig traject doorlopen’

De Graafschap Vrouwen speelt dit seizoen haar thuiswedstrijden in de eredivisie op Sportpark Dichteren van de Doetinchemse tweedeklasser VIOD. Dit besluit is genomen na overleg tussen gemeente, beide clubs en de omwonenden.

DroogteVrachtwagen

Duitsland tornt aan ‘heilige’ zondag: vrachtwagens mogen de weg op uit economische nood

Geen vrachtwagens op zondag: in Duitsland is het al zeventig jaar bijna heilig. Maar om te voorkomen dat de lage waterstand van de Rijn ook de economie tot stilstand brengt, gaan Noordrijn-Westfalen en nog drie deelstaten waar de Rijn door stroomt overstag. Vrachtwagens mogen tijdelijk ook op zon- en feestdagen de weg op. Een kleine cultuurdoorbraak waar Nederlandse transporteurs al jaren op hopen.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Euroscope_040

Vierde aflevering 'EuroScope': Is het gras voor boeren in Duitsland groener?

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. Aflevering 4 gaat over waartoe samenwerking in het grensgebied leidt.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-12 at 09.07.25

Geen gewonden bij botsing tussen auto's bij Harreveld

Bij een botsing op een kruising in het buitengebied van Harreveld zijn woensdagochtend twee auto’s beschadigd geraakt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.