gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

TeamUp in azc Winterswijk zoekt helpende handen: 'Zonder vrijwilligers kunnen we weinig'

4ee2b53d88841d6ebea1a00682b3eb51

Om kinderen van alle leeftijden te kunnen voorzien van sport en spel moeten er meer vrijwilligers zich aanmelden bij TeamUp in het azc in Winterswijk. Het belang van vrijwilligers wordt breed gedragen binnen het team, vooral met het oog op de groeiende druk op opvanglocaties.

Martha Bulten |  | Aangepast op
TeamUp is onderdeel van Save the Children, een onafhankelijke organisatie die opkomt voor kinderrechten wereldwijd. Bij het team in Winterswijk zetten drie vrijwilligers zich elke week in voor gevluchte kinderen. Op de donderdagavond kunnen tieners een potje voetballen, trefballen of andere spellen doen. “Kinderen leren ook naar elkaar omkijken, vooral als er een nieuw kind bijkomt”, vertelt Ilse van Lith, regiocoördinator en trainer bij TeamUp in Oost-Nederland.

Op dit moment zijn er op de afdeling in Winterswijk alleen spelactiviteiten voor kinderen tussen de elf en vijftien jaar. Alleen die leeftijdsgroep bestaat al uit veertig kinderen. Pas als er meer vrijwilligers zijn, kan TeamUp uitbreiden om zo goed mogelijk stabiliteit te bieden aan de inwoners van het azc. “Wij kunnen zonder vrijwilligers weinig doen”, aldus Van Lith.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met lokale omroep RTV Slingeland

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.