gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

TeamUp in azc Winterswijk zoekt helpende handen: 'Zonder vrijwilligers kunnen we weinig'

4ee2b53d88841d6ebea1a00682b3eb51.jpg

Om kinderen van alle leeftijden te kunnen voorzien van sport en spel moeten er meer vrijwilligers zich aanmelden bij TeamUp in het azc in Winterswijk. Het belang van vrijwilligers wordt breed gedragen binnen het team, vooral met het oog op de groeiende druk op opvanglocaties.

Martha Bulten |  | Aangepast op
TeamUp is onderdeel van Save the Children, een onafhankelijke organisatie die opkomt voor kinderrechten wereldwijd. Bij het team in Winterswijk zetten drie vrijwilligers zich elke week in voor gevluchte kinderen. Op de donderdagavond kunnen tieners een potje voetballen, trefballen of andere spellen doen. “Kinderen leren ook naar elkaar omkijken, vooral als er een nieuw kind bijkomt”, vertelt Ilse van Lith, regiocoördinator en trainer bij TeamUp in Oost-Nederland.

Op dit moment zijn er op de afdeling in Winterswijk alleen spelactiviteiten voor kinderen tussen de elf en vijftien jaar. Alleen die leeftijdsgroep bestaat al uit veertig kinderen. Pas als er meer vrijwilligers zijn, kan TeamUp uitbreiden om zo goed mogelijk stabiliteit te bieden aan de inwoners van het azc. “Wij kunnen zonder vrijwilligers weinig doen”, aldus Van Lith.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met lokale omroep RTV Slingeland

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.