gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Talententuin langer in Oude IJsselstreek: ‘Dit is de perfecte locatie’

ee2d9abd0e6509e8ab6ae9241d710181

Midden tussen de netwerkende studenten en bedrijven tekende wethouder John Haverdil en Tom Salemink, directeur van de talentuin de overeenkomst voor langer verblijf binnen de gemeente. Tot 2026 blijft de gemeente Oude IJsselstreek hoofdpartner van het jaarlijkse evenement.

Bart Sollman | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Maar je moet het breder zien dan alleen deze gemeente. Dit is een evenement voor de hele Achterhoek. Toevallig staat deze prachtige hal waar het kan in Oude IJsselstreek”, aldus wethouder Haverdil. Salemink is blij met een langer verblijf op het DRU Industriepark: “De SSP-Hal is echt de perfecte locatie. Allemaal innovatieve bedrijven en ijverige studenten in deze prachtige industriële hal.”

De Talentuin is een plek waar Achterhoekse bedrijven zich presenteren en laten zien welke mogelijkheden er in deze regio liggen. “Eerder wilde ik graag naar de stad, daar heb ik ook een tijdje gewoond. Maar ik ben toch weer teruggekomen. Er zijn zoveel mooie bedrijven hier in de regio”, zegt Britt Ottevanger. “Ik kwam hier eerder als bezoeker. Nu heb ik een mooie baan gevonden in de regio en sta ik hier namens het bedrijf.”

“Het belangrijkste doel is dat we jongeren in de regio houden. Er is hier zoveel werkgelegenheid bij bedrijven in hele verschillende branches”, aldus Salemink. Naast dat de studenten met flink wat visitekaartjes en inspiratie de hal verlaten, doen ze dat ook met tassen voor goodies. Het ene bedrijf geeft nog gekkere dingen weg dan het andere, dit alles om maar zoveel mogelijk aandacht te trekken van de talenten.

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.