gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Taakstraf en voorwaardelijke rijontzegging na dodelijk ongeval bij Gaanderen

a1e34d1161f1421dd91b0b410731f291.jpg

De 27-jarige man uit Gaanderen die in augustus 2023 een dodelijk ongeluk veroorzaakte op de kruising van de Gaanderenseweg en de Nieuwe Sluisweg is veroordeeld tot de maximale taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke rijontzegging van één jaar, met een proeftijd van twee jaar. Bij het ongeval raakten drie personen zwaargewond waarvan één een dag later overleed aan zijn verwondingen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
“De 27-jarige man reedt in de richting van Gaanderen achter een Trabant aan, die rechts af wilde slaan en gaf richting aan”, beschrijft de rechtbank van Gelderland. “De man remde niet op tijd, week uit naar rechts en botste tegen de Trabant en duwde de auto vervolgens richting het fietspad.” Op het fietspad waren twee voetgangers en een fietser met elkaar in gesprek en werden vervolgens geramd door het voertuig. Hierbij raakte twee personen zwaargewond waarvan er één een dag later overleed. De derde persoon liep een scheurtje in zijn enkel op. Hoe het met het andere zwaargewonde personen gaat is niet bekend.

De man werd schuldig bevonden nadat de rechtbank zijn rijgedrag aanmerkte als onoplettend rijgedrag in de zin van de Wegenverkeerswet. “In zijn algemeenheid geldt dat iedere weggebruiker goed moet opletten in het verkeer”, aldus de rechtbank. “De man kende de Gaanderenseweg goed, desondanks miste hij bij het naderen van de kruising het afremmen en het richting aangeven van de Trabant. Het is dus aan de schuld van de man te wijten dat het ongeluk kon gebeuren.”

Rijbewijs blijft behouden
Naast de maximale taakstraf van 240 uur, heeft de man ook een voorwaardelijke rijontzegging van één jaar opgelegd gekregen door de rechtbank. Voorlopig hoeft hij dus zijn rijbewijs nog niet in te leveren. “Zijn jeugdige leeftijd in combinatie met zijn blanco strafblad en het feit dat hij zich schuldbewust toont maakt dat de man zijn rijbewijs niet in hoeft te leveren”, aldus de rechtbank. “Als hij in de proeftijd van twee jaar een strafbaar feit begaat, loopt hij het risico zijn rijbewijs alsnog een jaar kwijt te raken.”

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.