gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Taakstraf en voorwaardelijke rijontzegging na dodelijk ongeval bij Gaanderen

a1e34d1161f1421dd91b0b410731f291.jpg

De 27-jarige man uit Gaanderen die in augustus 2023 een dodelijk ongeluk veroorzaakte op de kruising van de Gaanderenseweg en de Nieuwe Sluisweg is veroordeeld tot de maximale taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke rijontzegging van één jaar, met een proeftijd van twee jaar. Bij het ongeval raakten drie personen zwaargewond waarvan één een dag later overleed aan zijn verwondingen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
“De 27-jarige man reedt in de richting van Gaanderen achter een Trabant aan, die rechts af wilde slaan en gaf richting aan”, beschrijft de rechtbank van Gelderland. “De man remde niet op tijd, week uit naar rechts en botste tegen de Trabant en duwde de auto vervolgens richting het fietspad.” Op het fietspad waren twee voetgangers en een fietser met elkaar in gesprek en werden vervolgens geramd door het voertuig. Hierbij raakte twee personen zwaargewond waarvan er één een dag later overleed. De derde persoon liep een scheurtje in zijn enkel op. Hoe het met het andere zwaargewonde personen gaat is niet bekend.

De man werd schuldig bevonden nadat de rechtbank zijn rijgedrag aanmerkte als onoplettend rijgedrag in de zin van de Wegenverkeerswet. “In zijn algemeenheid geldt dat iedere weggebruiker goed moet opletten in het verkeer”, aldus de rechtbank. “De man kende de Gaanderenseweg goed, desondanks miste hij bij het naderen van de kruising het afremmen en het richting aangeven van de Trabant. Het is dus aan de schuld van de man te wijten dat het ongeluk kon gebeuren.”

Rijbewijs blijft behouden
Naast de maximale taakstraf van 240 uur, heeft de man ook een voorwaardelijke rijontzegging van één jaar opgelegd gekregen door de rechtbank. Voorlopig hoeft hij dus zijn rijbewijs nog niet in te leveren. “Zijn jeugdige leeftijd in combinatie met zijn blanco strafblad en het feit dat hij zich schuldbewust toont maakt dat de man zijn rijbewijs niet in hoeft te leveren”, aldus de rechtbank. “Als hij in de proeftijd van twee jaar een strafbaar feit begaat, loopt hij het risico zijn rijbewijs alsnog een jaar kwijt te raken.”

Lees ook

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.

Vulcanus foto GLD.jpg

Hoop en verdriet tijdens bewonersbijeenkomst over toekomst Vulcanus

Eerst was er Vulcanus, toen kwam Langerak. IJzergieterij Vulcanus opende 132 jaar geleden haar deuren en beleefde in de jaren '60 haar hoogtepunt. Daarna daalden de inkomsten en daarmee het aantal werknemers gestaag. Sinds begin deze eeuw viel de fabriek al een aantal keer (bijna) om en strengere milieueisen lijken Vulcanus opnieuw de das om te doen. Daarom zijn er nu plannen voor een nieuwe woonwijk. Tenzij zich voor aankomende woensdag een nieuwe eigenaar meldt.