gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Syriër en Roemeen aangehouden bij grenscontroles op A12 nabij Beek

0d24fd45d5fdaec5434a26885347cfef

In de Achterhoek vonden er de afgelopen dagen grenscontroles plaats op de A12 nabij Beek. De Koninklijke Marechaussee meldt dat daarbij twee personen zijn aangehouden: een 45-jarige man uit Roemenië en een 27-jarige man uit Syrië.

Hidde Vinkenvleugel | Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De Roemeen werd aangehouden wegens het tonen van een vervalste Roemeense identiteitskaart en een vals rijbewijs. Uit nader onderzoek bleek dat dit niet het enige was waarvoor de man werd meegenomen. Hij bleek in Nederland ongewenst verklaard te zijn vanwege betrokkenheid bij een eerdere straatroof. De man zit voorlopig in hechtenis en is voorgeleid aan de rechter-commissaris. Wanneer hij vrijkomt zal hij direct worden uitgezet naar Roemenië.

Daarnaast werd een Syriër aangehouden door het Grensoverschrijdend Politieteam (GPT). Bij een controle toonde hij een vervalste Deense identiteitskaart en een vals rijbewijs. Na onderzoek bleek echter dat hij in het bezit was van een geldig Zweeds verblijfsdocument en daarmee rechtmatig in Nederland verbleef. De Syriër heeft wel een dagvaarding gekregen en moet hiervoor nog voor de rechter verschijnen. Vervolgens is hij weer in vrijheid gesteld.

Lees ook

VeldrijdenFans20

De zaterdag van het EK Veldrijden in Zeddam: Belgisch plezier en reclame voor Montferland

Wielerliefhebbers vanuit heel Europa zijn dit weekend in de Achterhoek neergestreken. In Zeddam wordt het EK Veldrijden verreden. Op zaterdag was het tijd voor de Junioren vrouwen, U23 mannen en de Elite vrouwen.

VijverbergStock20

De Graafschap twee uitwedstrijden zonder supporters na vuurwerkincident

De Graafschap moet de uitwedstrijden tegen Roda JC Kerkrade en Jong PSV zonder supporters spelen. De Doetinchemse club heeft daarnaast een boete van 5.000 euro gekregen van de KNVB.

3c17ce2e-09fe-444f-ab97-1c41b306c2ea

Is Vitesse tegen De Graafschap een derby? Dit vinden supporters van beide clubs

Arnhem en Doetinchem liggen nog geen veertig kilometer uit elkaar, maar de voetbalwerelden van Vitesse en De Graafschap lijken soms mijlenver van elkaar verwijderd. Toch staat er zondag weer een ontmoeting tussen beide Gelderse clubs op het programma. Maar voelt dat voor de supporters ook als een derby?

Thomas0

Gelderse kraker leeft bij De Graafschap: ‘Je voelt dat het een bijzondere wedstrijd is’

De Graafschap speelt zondag de Gelderse kraker tegen Vitesse in het GelreDome. Met een overwinning komen de Doetinchemmers op gelijke hoogte met de Arnhemmers en sluiten ze weer aan bij de subtop. Na de belangrijke zege op bezoek bij FC Volendam hoopt trainer Thomas Duivenvoorden dat zijn ploeg die lijn kan doortrekken.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Raad Bronckhorst wil oplossing voor onafgemaakte wijk De Punderink in Steenderen

De Bronckhorster gemeenteraad wil dat er een oplossing komt voor de problemen in de Steenderense wijk De Punderink. Door het faillissement van projectontwikkelaar BNO Vastgoed is de openbare ruimte niet afgemaakt. Bewoners zitten onder meer zonder weg, ontbrekende straatverlichting en problemen met de waterafvoer. CDA, VVD en Lokaal Bronckhorst stelden hierover vragen aan wethouder Robbert van Velsen.

Gerrits Weerpraot12340

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit zijn eigen stal een droog weekend voor de Achterhoek

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. De weerboer voorspelt vanuit zijn eigen koeienstal een droog, maar een deels bewolkt weekend.