Ulft, Netherlands

Susie uit Nieuw-Dijk wil moeder helpen aan huis in Spanje

Susie Bosveld uit Nieuw-Dijk is al ongeveer vier jaar aan het sparen om de wens van haar moeder in vervulling te laten gaan: het hebben van een eigen huis. Ze verkoopt daarvoor zoveel mogelijk van haar eigen spullen en werkt soms 55 uur per week. Al het verzamelde geld moet zorgen voor een koophuis in Spanje, omdat moeder Andrea zich niet meer thuis voelt in Nederland, mede door haar gezondheid.
Charlotte van de Kant | 18 augustus 2023 14:50 | Aangepast op 18 augustus 2023 14:50
"In Nederland is het gewoon te duur en niet altijd warm", vertelt Bosveld. "En Australië is ook te duur om naartoe te gaan, omdat daar de loonkosten veel hoger zijn. Dus ook de prijs van een koophuis en zo kwamen we in de zoektocht bij Spanje terecht." Haar moeder, afkomstig uit Australië, geeft aan veel last te hebben van astma in Nederland. "Daardoor hoest ik veel, zeker als het koud is", vertelt Lamers. "Dus we zoeken een land waar het warm is."

Moeder en dochter leefden tot vijf jaar geleden in armoede. Hoewel Bosveld wel werk heeft, leven ze op dezelfde manier als toen, om iedere euro te kunnen sparen voor het droomhuis. "Sinds 2019 heb ik een baan, maar voor het huis in Spanje hebben we iedere euro nodig dus we leven zo zuinig mogelijk, zoals we toen ook deden. Niet naar de kapper gaan, tweedehands kleding kopen en we verkopen 70 procent van de spullen uit huis. Ik ga regelmatig naar een rommelmarkt."

Rescue dieren
Susie en haar moeder wonen samen met meerdere 'rescue dieren' uit het buitenland. De dieren betekenen veel voor ze en zullen ook emigreren naar Spanje. "Zij hebben mij geholpen met mijn depressie, zonder de dieren en mijn dochter was ik niet meer hier geweest", vertelt Lamers. "Ze zijn alles voor ons", geeft Bosveld aan. "Ze zijn een deel van onze familie. Mijn moeder, ik en de dieren."

Huizen bekijken in Spanje
In oktober gaat Susie naar Spanje om te kijken naar woningen. Moeder en dochter hopen dat ze binnen twee jaar een huis hebben gevonden. "Als je heel veel geld hebt kun je zo een huis kopen, maar ons budget is laag. We hebben wel al twee makelaars en die zeggen allebei dat het te doen is. Dus gewoon eventjes geduld hebben", vertelt Lamers. Bosveld geeft aan dat ze graag een huis hebben gevonden voordat haar moeder met pensioen gaat. "Dan kan ze ook rondkomen van haar eigen geld. In oktober over twee jaar gaat ze met pensioen, dus dan hopen wij dat wij dat huisje hebben ingericht en dat ze daarheen kan verhuizen."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Montferland|Nieuw-Dijk|Spanje|

Meest gelezen

Redactie REGIO8 | 24 apr 2025 16:51

Lees ook

Zevenheuvelenloop onderzoekt nieuw hardloopevenement in Montferland

De organisatie achter de bekende Zevenheuvelenloop onderzoekt of zij een nieuw hardloopevenement kan...

Mabeon opent deuren voor Montferlandse wasservice: ‘Begin van iets moois’

Met de aftrap van de nieuwe invulling van de wasservice in Montferland is er een einde gekomen aan d...

Twee Afghanen en Israëliër gepakt met 100 kilo drugs bij grensovergang Beek

Bij een grenscontrole aan de grensovergang in Beek zijn maandagmiddag twee Afghanen en een Israëliër...

Montferland presenteert toekomstvisie en zet vol in op groen

De gemeente Montferland heeft een nieuwe toekomstvisie gepresenteerd. Ze gaan voor groen. Groen in d...

Brandweer redt kat uit de boom in Beek

De brandweer heeft zondagmorgen een kat uit een boom gered aan de Den Hamweg in Beek. Het beestje we...

Inwoners krijgen enquête over azc in Didam, aantal asielzoekers staat vast

Inwoners van Didam, Nieuw-Dijk en Loil kunnen vanaf deze week een online enquête invullen met vragen...