gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Survivalrun Gendringen zet studenten in tegen vrijwilligerstekort

a5b27f760319aee8de0962ce997d9071.jpg

De survivalrun Gendringen vierde afgelopen weekend hun zevende lustrum. Voor de 35e keer trotseerden meer dan duizend deelnemers de hindernissen van atletiekvereniging Atletico tot Engbergen. Vooral het moment waarop de run jaarlijks gehouden wordt, maakt het een speciale op de agenda.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Het is in februari, dus je weet nooit wat je krijgt. Dit weekend hadden we fantastisch weer, maar we hebben ook edities gehad met vrieskou en regen. Dat maakt de uitdaging alleen maar groter", zegt Ciska Trouw namens de organisatie. Deelnemers kwamen uit het hele land om de Achterhoekse route te trotseren. Joris van Hooft uit Brabant was een van hen en genoot zichtbaar van de run: "Het was een heerlijke run, met lekker weer en een mooi parcours. Wel veel lopen, wat conditioneel zwaar was, maar qua kracht viel het mee."

Net als veel andere evenementen kampt ook de organisatie van de survivalrun met een tekort aan vrijwilligers. Dit jaar werd daar een creatieve oplossing voor gevonden door samen te werken met Aventus, een mbo-school uit Apeldoorn. "We hebben veertig leerlingen van Aventus ingezet als vrijwilliger bij de hindernissen. Zij logeren bij golfbaan ‘t Lohr en krijgen studiepunten voor hun inzet. We hopen dat we hen volgend jaar weer kunnen inzetten", aldus Trouw.

Voor de organisatie is dit een welkome oplossing, aangezien er per dag ongeveer 85 vrijwilligers nodig zijn. Daarnaast wordt er samengewerkt met de politie-sportbond om zowel meer deelnemers als vrijwilligers aan te trekken. "We brainstormen met hen over hoe we elkaar kunnen helpen. Voor de studenten is het een kans om ervaring op te doen, en voor ons is hun hulp onmisbaar."

Lees ook

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.