gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Supporters nemen afscheid van Kistemaker

2a719cc4423c13d0a64fc0095ca9f767

Supporters van De Graafschap zijn maandagmiddag naar Heemskerk afgereisd om oud-trainer Simon Kistemaker een laatste eer te bewijzen. Met een erehaag van fakkels werd de kist van de overleden oefenmeester richting het crematorium begeleid.

Tientallen supporters, onder meer vanuit de groepen Oldies DTC, Brigata Tifosi en supportersvereniging Superboeren, waren met bussen afgereisd naar de plaats in Noord-Holland. Rond de herdenkingsbijeenkomst bij Chateau Marquette werd met behulp van fakkels een erehaag gemaakt. Kistemaker wordt later op de maandag in besloten kring gecremeerd.

Kistemaker, die in 1991 ongeslagen kampioen werd met De Graafschap, overleed vorige week op 81-jarige leeftijd. Vrijdag stond de wedstrijd van zijn oude club tegen Jong Ajax deels in het teken van de overleden trainer. Zo speelde de thuisploeg met rouwbanden, werd er een minuut stilte in acht genomen en organiseerden supporters een sfeeractie.

Foto: Sjoerd Weikamp

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.