gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Studenten Graafschap College openen eigen restaurants in SSP-hal

4ec299ad8a4c64514c916cc0657758ba

In de SSP-Hal in Ulft runnen studenten van de opleiding Manager/ondernemer horeca van het Graafschap College woensdag en donderdag hun eigen pop-up restaurant als examenopdracht. Ruim driehonderd gasten kunnen genieten van onder andere Frans, Italiaans en Zuid-Amerikaans eten.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |
"Wij hebben elf restaurants met allemaal verschillende thema's, daar mogen de studenten hun eigen draai aan geven", vertelt docente Manon Schreurs. "Wij organiseren het al een aantal jaar op deze manier, maar dit jaar is het voor het eerst dat alle restaurants bij elkaar staan." Tijdens het examen worden de studenten beoordeeld op het aansturen van medestudenten die als werknemers meedraaien in het pop-up restaurant. Dit was in het begin nog even wennen voor de studenten.

"Eerst was het een beetje zoeken, het zijn leeftijdsgenoten en ze zitten bij mij op school", vertelt examenstudente Lotte Stijntjes. "Ik weet dat het mijn examen is en dat ik gewoon de leiding moet nemen." Ook Bart van Wessel lukt het al om de leiding te pakken. "Het gaat heel goed, we zijn kortgeleden samengebracht. Ondanks dat heb ik gemerkt dat het personeel echt als een team staat", aldus de student. "Daar ben ik als manager zeker trots op."

Droom
Het managen van een restaurant zorgt al voor de nodige hoeveelheid druk. Daarnaast hebben de leerlingen ook last van examenstress. Desondanks verwachten de studenten een goede beoordeling. Voor Bart is de volgende stap na het examen al duidelijk. "De droom is om in de toekomst een eigen restaurant te openen. Daar gaan we voor."

Foto: REGIO8

Lees ook

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.