Ulft, Netherlands

Stroomnetwerk zit vol, voorlopig geen ruimte voor nieuwe zonneparken

De aanleg van een nieuw zonnepark langs de Europaweg in Doetinchem loopt opnieuw vertraging op, ditmaal door het overvolle stroomnetwerk. Omdat er geen ruimte is op het stroomnetwerk van TenneT, kunnen er mogelijk tot in 2025 helemaal geen nieuwe zonneparken worden aangesloten in de omgeving.
Jasper Hazelaar | 26 april 2023 16:54 | Aangepast op 26 april 2023 16:54
Voor de initiatiefnemers van het zonnepark aan de Europaweg is het extra zuur. Coöperatie Zonneklaar heeft namelijk een pachtovereenkomst met de gemeente Doetinchem gesloten waarin is afgesproken dat de bouw uiterlijk in 2024 moet starten. “Dan is het dus nog maar de vraag of de gemeente er verder mee wil”, zegt bestuurslid Ben Menting van de coöperatie. “Voor ons is de boodschap ook onverwacht. Vorig jaar hadden we nog een toezegging gekregen dat het wel aangesloten zou kunnen worden.”

TenneT geeft aan dat het hoofdstroomnetwerk rond Doetinchem vol zit, waardoor er geen nieuw zonnepark op kan worden aangesloten. De ingebruikname van een nieuwe koppeling met het lokale stroomnetwerk van Liander staat gepland voor 2025, tot die tijd is er geen ruimte. “Dit is een probleem dat we op meerdere plekken in het land zien”, geeft een woordvoerder van TenneT aan. “Trajecten om een verbinding te realiseren nemen lang in beslag. Misschien kunnen ze in Doetinchem wel alvast bouwen, maar dat ze wachten met het aansluiten…”

Hard gelag
Voor Coöperatie Zonneklaar is het bericht een hard gelag. De bouw van het zonnepark van anderhalve hectare op de hoek van de Sicco Mansholtweg met de Europaweg liep eerder al vertraging op door oplopende kosten. “We zijn al een jaar of vier bezig met de voorbereidingen”, verzucht Menting. “Inmiddels is het subsidiebedrag verhoogd en de prijs van apparatuur gedaald. Financieel zou het nu kunnen, maar nu is er een netwerkprobleem. Het is een beetje pech bovenop pech.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Vier mannen veroordeeld voor gooien van zwaar vuurwerk tijdens rellen in Doetinchem

Vier mannen tussen de 18 en 37 jaar oud zijn woensdag door de rechtbank in Zutphen veroordeeld tot g...

Zara Temmink uit Doetinchem pakt goud op WK para-atletiek

De Doetinchemse Zara Temmink heeft afgelopen weekend goud gepakt op het WK para-atletiek in New Dehl...

20-jarige Doetinchemmer start petitie om azc Doetinchem tegen te houden

Al enkele dagen circuleert op sociale media een petitie tegen de komst van een asielopvang aan de Te...

Politie zoekt getuigen voor groot conflict bij station Doetinchem

De politie zoekt getuigen van een massaal conflict bij station Doetinchem, tussen een groep van onge...

Burgemeester Boumans bestempelt protest Doetinchem als 'terrorisme'

Burgemeester Mark Boumans veroordeelt het uit de hand gelopen protest van donderdagavond tegen de ko...