Ulft, Netherlands

Stroomnetwerk zit vol, voorlopig geen ruimte voor nieuwe zonneparken

De aanleg van een nieuw zonnepark langs de Europaweg in Doetinchem loopt opnieuw vertraging op, ditmaal door het overvolle stroomnetwerk. Omdat er geen ruimte is op het stroomnetwerk van TenneT, kunnen er mogelijk tot in 2025 helemaal geen nieuwe zonneparken worden aangesloten in de omgeving.
Jasper Hazelaar | 26 april 2023 16:54 | Aangepast op 26 april 2023 16:54
Voor de initiatiefnemers van het zonnepark aan de Europaweg is het extra zuur. Coöperatie Zonneklaar heeft namelijk een pachtovereenkomst met de gemeente Doetinchem gesloten waarin is afgesproken dat de bouw uiterlijk in 2024 moet starten. “Dan is het dus nog maar de vraag of de gemeente er verder mee wil”, zegt bestuurslid Ben Menting van de coöperatie. “Voor ons is de boodschap ook onverwacht. Vorig jaar hadden we nog een toezegging gekregen dat het wel aangesloten zou kunnen worden.”

TenneT geeft aan dat het hoofdstroomnetwerk rond Doetinchem vol zit, waardoor er geen nieuw zonnepark op kan worden aangesloten. De ingebruikname van een nieuwe koppeling met het lokale stroomnetwerk van Liander staat gepland voor 2025, tot die tijd is er geen ruimte. “Dit is een probleem dat we op meerdere plekken in het land zien”, geeft een woordvoerder van TenneT aan. “Trajecten om een verbinding te realiseren nemen lang in beslag. Misschien kunnen ze in Doetinchem wel alvast bouwen, maar dat ze wachten met het aansluiten…”

Hard gelag
Voor Coöperatie Zonneklaar is het bericht een hard gelag. De bouw van het zonnepark van anderhalve hectare op de hoek van de Sicco Mansholtweg met de Europaweg liep eerder al vertraging op door oplopende kosten. “We zijn al een jaar of vier bezig met de voorbereidingen”, verzucht Menting. “Inmiddels is het subsidiebedrag verhoogd en de prijs van apparatuur gedaald. Financieel zou het nu kunnen, maar nu is er een netwerkprobleem. Het is een beetje pech bovenop pech.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Kinderen doen mee met de profs bij Living Statues in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem was zaterdag en zondag volgepakt met straattheater op topniveau vanwege h...

Aanpak van binnenstad Doetinchem begint met 'kijkoperatie' Hamburgerstraat

De binnenstad van Doetinchem gaat de komende tijd flink op de schop. De gemeente werkt aan de uitvoe...

Verwarde man in Doetinchem van straat gehaald door politie

Hulpdiensten hebben zaterdagavond een verwarde man op de Bilderdijkstraat benaderd en uiteindelijk o...

Doetinchem blijft worstelen met daklozenprobleem: 'De groei lijkt aanzienlijk'

Zoals de laatste tijd vaker het geval was in de gemeenteraad van Doetinchem, ging het ook donderdaga...

Van kattencafé tot Pokémon-winkel: Nog vijftien kanshebbers op gratis winkel in Doetinchem

Van een schminkwinkel tot aan een gespecialiseerde Pokémon-winkel: de kanshebbende winkelideeën voor...

Vergeten pannetje zorgt voor grote hoeveelheid rook in woning in Doetinchem

Een vergeten pannetje op het vuur heeft woensdagmiddag voor flinke rookontwikkeling gezorgd in een w...