gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stroomnetwerk in Montferland wordt aangepakt

05a857dd7fa9bcdcd21d3dbfadc6e2ae.jpg

Het elektriciteitsnetwerk in de gemeente Montferland is volgens Liander sterk verouderd en in sommige gevallen niet meer toereikend. Daarom is de netbeheerder bezig met een zogenaamde buurtgerichte aanpak om dit aan te pakken.

Charlotte van de Kant |
De update van het netwerk is volgens de netbeheerder nodig omdat we steeds meer stroom gebruiken, maar ook zelf opwekken. Dat vraagt veel van het stroomnet. In het dorp Beek is er inmiddels gestart met de werkzaamheden. In totaal worden er zes nieuwe elektriciteitshuisjes bijgebouwd. Daarnaast worden de bestaande kabels vervangen en worden er meer kabels gelegd. Ook worden twee middenspanningsruimtes verzwaard door middel van een nieuwe zwaardere transformator.

Inwoners worden ook betrokken bij de plaatsing van de huisjes, het is mogelijk om mee te beslissen over hoe het eruit komt te zien en de inpassing. Na Beek gaat Liander in Didam aan de gang. Daarna volgen Loil, Kilder, Zeddam en Nieuw-Dijk. Verspreid over de hele gemeente komen er minstens honderd nieuwe middenspanningsruimtes bij.

Foto: REGIO8 (Archief)


Lees ook

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.

Morsink.png

Afscheidsspeech Bennie Morsink ingekort door ingrijpen burgemeester Van Oostrum

Bennie Morsink heeft dinsdagavond op een opvallende manier afscheid genomen van de gemeenteraad van Berkelland. Het raadslid, dat zestien jaar actief was binnen de lokale politiek, keert in de nieuwe raad niet terug en had zijn afscheidstoespraak aangegrepen om stevig van zich te laten horen.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.