gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stroomnetwerk in Montferland wordt aangepakt

05a857dd7fa9bcdcd21d3dbfadc6e2ae.jpg

Het elektriciteitsnetwerk in de gemeente Montferland is volgens Liander sterk verouderd en in sommige gevallen niet meer toereikend. Daarom is de netbeheerder bezig met een zogenaamde buurtgerichte aanpak om dit aan te pakken.

Charlotte van de Kant |
De update van het netwerk is volgens de netbeheerder nodig omdat we steeds meer stroom gebruiken, maar ook zelf opwekken. Dat vraagt veel van het stroomnet. In het dorp Beek is er inmiddels gestart met de werkzaamheden. In totaal worden er zes nieuwe elektriciteitshuisjes bijgebouwd. Daarnaast worden de bestaande kabels vervangen en worden er meer kabels gelegd. Ook worden twee middenspanningsruimtes verzwaard door middel van een nieuwe zwaardere transformator.

Inwoners worden ook betrokken bij de plaatsing van de huisjes, het is mogelijk om mee te beslissen over hoe het eruit komt te zien en de inpassing. Na Beek gaat Liander in Didam aan de gang. Daarna volgen Loil, Kilder, Zeddam en Nieuw-Dijk. Verspreid over de hele gemeente komen er minstens honderd nieuwe middenspanningsruimtes bij.

Foto: REGIO8 (Archief)


Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.