gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stroomnetwerk in Montferland wordt aangepakt

05a857dd7fa9bcdcd21d3dbfadc6e2ae.jpg

Het elektriciteitsnetwerk in de gemeente Montferland is volgens Liander sterk verouderd en in sommige gevallen niet meer toereikend. Daarom is de netbeheerder bezig met een zogenaamde buurtgerichte aanpak om dit aan te pakken.

Charlotte van de Kant |
De update van het netwerk is volgens de netbeheerder nodig omdat we steeds meer stroom gebruiken, maar ook zelf opwekken. Dat vraagt veel van het stroomnet. In het dorp Beek is er inmiddels gestart met de werkzaamheden. In totaal worden er zes nieuwe elektriciteitshuisjes bijgebouwd. Daarnaast worden de bestaande kabels vervangen en worden er meer kabels gelegd. Ook worden twee middenspanningsruimtes verzwaard door middel van een nieuwe zwaardere transformator.

Inwoners worden ook betrokken bij de plaatsing van de huisjes, het is mogelijk om mee te beslissen over hoe het eruit komt te zien en de inpassing. Na Beek gaat Liander in Didam aan de gang. Daarna volgen Loil, Kilder, Zeddam en Nieuw-Dijk. Verspreid over de hele gemeente komen er minstens honderd nieuwe middenspanningsruimtes bij.

Foto: REGIO8 (Archief)


Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.