gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stroomnetwerk in Montferland wordt aangepakt

05a857dd7fa9bcdcd21d3dbfadc6e2ae.jpg

Het elektriciteitsnetwerk in de gemeente Montferland is volgens Liander sterk verouderd en in sommige gevallen niet meer toereikend. Daarom is de netbeheerder bezig met een zogenaamde buurtgerichte aanpak om dit aan te pakken.

Charlotte van de Kant |
De update van het netwerk is volgens de netbeheerder nodig omdat we steeds meer stroom gebruiken, maar ook zelf opwekken. Dat vraagt veel van het stroomnet. In het dorp Beek is er inmiddels gestart met de werkzaamheden. In totaal worden er zes nieuwe elektriciteitshuisjes bijgebouwd. Daarnaast worden de bestaande kabels vervangen en worden er meer kabels gelegd. Ook worden twee middenspanningsruimtes verzwaard door middel van een nieuwe zwaardere transformator.

Inwoners worden ook betrokken bij de plaatsing van de huisjes, het is mogelijk om mee te beslissen over hoe het eruit komt te zien en de inpassing. Na Beek gaat Liander in Didam aan de gang. Daarna volgen Loil, Kilder, Zeddam en Nieuw-Dijk. Verspreid over de hele gemeente komen er minstens honderd nieuwe middenspanningsruimtes bij.

Foto: REGIO8 (Archief)


Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.