gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Streep door betaald parkeren in toeristische trekpleister Bronkhorst

1e67cdf462c60d2647ecc435b7ea7598

Het merendeel van de gemeenteraad van Bronckhorst heeft zich donderdagavond uitgesproken tegen een onderzoek naar betaald parkeren in de toeristische trekpleister Bronkhorst. Door middel van een motie is het voornemen van het college van de baan.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Op de agenda van de raadsvergadering van de gemeente Bronckhorst stond donderdagavond de behandeling van de programmabegroting. Na de algemene beschouwingen van de fracties werden de ingediende moties en amendementen behandeld. Eén van die moties droeg de naam 'betaald parkeren Bronkhorst'. Het geopperde plan van het college om onderzoek te doen naar betaald parkeren in het stadje Bronkhorst werd afgeschoten.

In het voorjaar van 2024 kwam het college met het plan om geld te genereren door betaald parkeren in het stadje Bronkhorst in te voeren. Geschatte opbrengst? Zo’n 5000 euro per jaar. Volgens de raad weegt dit niet op tegen de nadelen en de kostbare manuren die nodig zouden zijn om het te realiseren. Wethouder Wilko Pelgrom stelde echter dat een onderzoek weinig tijd en mankracht zou kosten: "Ik denk dat ik dat binnen een half jaar, misschien eerder, in beeld kan hebben."

Onderscheidend
Toch werd een motie om het voorstel niet uit te voeren, ingediend door VVD, D66, CDA, GroenLinks, aangenomen. In eerste instantie werd in de motie opgeroepen om het plan in 2025 niet te onderzoeken, maar dit jaartal werd later geschrapt zodat het voorlopig niet meer ter sprake komt. De partijen willen de status van het toeristische plaatsje beschermen. "Het is echt een onderscheidend verschil met andere gemeenten," aldus VVD-raadslid Gerbert Tiecken.

Minima
De GroenLinks-fractie sprak zich tegen het plan uit omdat ze vinden dat anders mensen met een laag inkomen een mooi uitje door de neus geboord wordt. De partij werd dan ook mede-indiener van de motie. "En dat als niet autominnende partij, dat zegt wel hoe belangrijk het voor ons is," aldus fractievoorzitter Ulrike ter Braak.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.