gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Storm (14) uit Ulft speelde mee met álle Vrijthofconcerten van André Rieu

48aa39a8ab61de57708e438922aea6f7

De 14-jarige Storm van Mourik speelt normaal trompet bij schuttersgilde Sint Hubertus in Ulft. Toch heeft de jonge Ulftenaar vorige maand iets gedaan waar veel van zijn medemuzikanten jaloers op zijn. Hij maakte samen met 400 koper- en houtblazers deel uit van André Rieu's ‘Biggest fanfare of the Netherlands’ tijdens de jaarlijkse concerten op het Vrijthof in Maastricht.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het was echt heel erg indrukwekkend. We kwamen het Vrijthof opmarcheren en dan zie je die 12.000 mensen zitten. We hebben zeven stukken mogen spelen, het was echt heel erg gaaf”, zegt Storm. Hij heeft alle twaalf concerten mee mogen spelen. De reacties vanuit het publiek én zijn omgeving waren dan ook lovend: “Elke avond kregen we echt een daverend applaus en een staande ovatie. Vanuit mijn omgeving vond iedereen het heel cool dat ik hieraan meedeed.”

Per toeval kwam hij online een oproep tegen. “Toen zag ik dat Rieu nog koperblazers zocht. Ik heb me aangemeld en na het invullen van een vragenlijst mocht ik komen.” Veertien jaar en dan al meespelen met Rieu, dat is niet niks. “Nee, dat weet, ik haalde de gemiddelde leeftijd ook flink naar beneden”, zegt Storm. Dat schrikte de jonge trompettist echter niet af: “Ik kon gewoon goed meekomen qua niveau, dat was echt goed te doen.”

Een praatje met André Rieu zat er helaas niet in voor Storm. “Tijdens de repetities kon je er wel makkelijk bijkomen, maar toen was hij steeds druk. Hij moest ook van alles regelen. Tijdens de concerten stond er veel beveiliging om hem heen”, aldus de Ulftenaar. Of deze concertreeks nog een vervolg krijgt voor Storm weet hij nog niet: “Misschien dat we met de nieuwjaarsconcerten mee mogen doen, maar dat is nog niet bekend. Ik kijk in ieder geval terug op een heel gaaf avontuur.”

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-05 at 03.56.08

Grote brand Winterswijk verwoest kringloop en houthandel

Een zeer grote brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een kringloopcentrum en houthandel aan het Handelscentrum in Winterswijk in de as gelegd. Vanwege de omvang van de brand is opgeschaald naar GRIP 1.

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.

Tunnel Doetinchem

Na succesvolle oproep is vernieuwde voetgangerstunnel Doetinchem nu klaar

De voetgangerstunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem is vernieuwd en weer klaar voor gebruik. In 2023 werd via een petitie aandacht gevraagd voor de slechte staat van de tunnel. De gemeenteraad besloot 600.000 euro te reserveren voor de nodige verbeteringen.

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.