gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Storm (14) uit Ulft speelde mee met álle Vrijthofconcerten van André Rieu

48aa39a8ab61de57708e438922aea6f7

De 14-jarige Storm van Mourik speelt normaal trompet bij schuttersgilde Sint Hubertus in Ulft. Toch heeft de jonge Ulftenaar vorige maand iets gedaan waar veel van zijn medemuzikanten jaloers op zijn. Hij maakte samen met 400 koper- en houtblazers deel uit van André Rieu's ‘Biggest fanfare of the Netherlands’ tijdens de jaarlijkse concerten op het Vrijthof in Maastricht.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het was echt heel erg indrukwekkend. We kwamen het Vrijthof opmarcheren en dan zie je die 12.000 mensen zitten. We hebben zeven stukken mogen spelen, het was echt heel erg gaaf”, zegt Storm. Hij heeft alle twaalf concerten mee mogen spelen. De reacties vanuit het publiek én zijn omgeving waren dan ook lovend: “Elke avond kregen we echt een daverend applaus en een staande ovatie. Vanuit mijn omgeving vond iedereen het heel cool dat ik hieraan meedeed.”

Per toeval kwam hij online een oproep tegen. “Toen zag ik dat Rieu nog koperblazers zocht. Ik heb me aangemeld en na het invullen van een vragenlijst mocht ik komen.” Veertien jaar en dan al meespelen met Rieu, dat is niet niks. “Nee, dat weet, ik haalde de gemiddelde leeftijd ook flink naar beneden”, zegt Storm. Dat schrikte de jonge trompettist echter niet af: “Ik kon gewoon goed meekomen qua niveau, dat was echt goed te doen.”

Een praatje met André Rieu zat er helaas niet in voor Storm. “Tijdens de repetities kon je er wel makkelijk bijkomen, maar toen was hij steeds druk. Hij moest ook van alles regelen. Tijdens de concerten stond er veel beveiliging om hem heen”, aldus de Ulftenaar. Of deze concertreeks nog een vervolg krijgt voor Storm weet hij nog niet: “Misschien dat we met de nieuwjaarsconcerten mee mogen doen, maar dat is nog niet bekend. Ik kijk in ieder geval terug op een heel gaaf avontuur.”

Lees meer over:

|

Lees ook

Boumans

Maarten van Rossem onder de indruk van visie Boumans op asielopvang

Maarten van Rossem is onder de indruk van de visie van burgemeester Mark Boumans, met name als het gaat om migratie en asielopvang. De 82-jarige historicus interviewde de Doetinchemse burgemeester voor zijn tijdschrift Maarten! en blikte daarna op zijn eigen kanaal terug op het gesprek.

RN20260901-9070

De Graafschap huurt doelman Paul Reverson van Ajax

De 21-jarige Paul Reverson speelt komend seizoen in het shirt van De Graafschap. De doelman komt op huurbasis over van Ajax en tekent voor één seizoen. De Superboeren hebben daarnaast een optie tot koop bedongen.

112rekken_BLUR

Geen gewonden bij flinke botsing tegen boom in Rekken

Bij een eenzijdig ongeval in Rekken in een auto flink beschadigd geraakt. De inzittende is niet gewond geraakt, wel was hij onder invloed.

WhatsApp Image 2026-08-31 at 18.03.37

Automobilist schiet uit bocht en belandt in beek in Winterswijk

Een automobilist is maandagavond met zijn auto in een beek in Winterswijk beland. De bestuurder verloor de macht over het stuur, maar raakte niet gewond.

DSC05405

De Graafschap haalt Jorn Triep naar Doetinchem

De Graafschap heeft een extra aanvallende middenvelder binnen. De 21-jarige Jorn Triep tekent tot 2028 in Doetinchem. Triep komt over van Sparta Rotterdam.

IMG_0213

‘Bel’ moet onduidelijke raadsleden Berkelland wakker schudden

Is een raadsvergadering in Berkelland voor álle inwoners van de gemeente goed te volgen? Is het taalgebruik niet te ambtelijk? De raadsleden van Berkelland gaan dinsdagavond 8 september een spel spelen om dat te testen.