gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stichting Re-Free naar pand Albert Heijn in 's-Heerenberg verhuisd

0c2b7c6c93c36edd8accc83a118b8739.jpg

De goeden doelen stichting Re-Free is verhuisd naar de oude Albert Heijn op de Bongerd in ’s-Heerenberg. Oprichter Renate Brandsen is samen met vrijwilligers drie maanden bezig geweest om het leegstaande pand helemaal op te knappen, zodat ze weer spullen kunnen uitdelen aan mensen die het financieel moeilijk hebben.

Charlotte van de Kant |
“Er moest echt heel veel gebeuren”, vertelt Brandsen. “Ik kwam hier binnen en je zag totaal niet meer dat het een winkel was. Overal lag glas en het was heel sterk verpauperd. Maar we hebben ervoor gekozen om er volop tegenaan te gaan en dit is het resultaat. Drie maanden lang hebben we bijna dag en nacht gewerkt, dus we zijn wel moe.” Jarenlang zat Brandsen met de stichting in een ruimte achter haar eigen huis. De nieuwe locatie geeft veel meer mogelijkheden. De stichting is vanaf maandag tot en met vrijdag geopend van 12.00 tot 15.30 uur, eerder was dit tot 14.00 uur.

Mensen kunnen tijdens de openingsuren voor één euro meerdere spullen komen halen. Naast kleren zijn er bijvoorbeeld ook boeken, ligt er dierenvoedsel en kan er zelf servies worden uitgezocht. “Het is niet meer onbeperkt meenemen, maar dat kan ook niet want je hebt veel meer mensen die komen shoppen”, vertelt Brandsen. “Ze mogen een 'big shopper' vullen met spullen en drie setjes kleding, van boven naar beneden, en ik denk dat dat voldoende moet zijn.”

Iedereen is welkom
De stichting heeft nog steeds als doel om armoede tegen te gaan, maar nu het pand groter is en er meer spullen zijn, is er wel een aanpassing gedaan in het beleid. “We hebben nu een winkel en we kunnen niet iedereen ontzeggen, dus mensen mogen gewoon binnenkomen en shoppen. Daar doen we niet moeilijk over, omdat we veel voorraad hebben. Dat is een leuke doorstroming ook. En wie heeft het tegenwoordig niet moeilijk? Allemaal toch?”

Opening in het nieuwe pand
Zaterdag is de grote opening van de stichting op de nieuwe locatie. Het is nog niet duidelijk wat er in de toekomst gaat gebeuren met het pand, Brandsen verwacht dat ze er enkele jaren kan blijven. “Toen ik hier binnenkwam werd er drie jaar gezegd, dat was voor mij voldoende om toch de overstap te maken, toch drie jaar mijn huis weer terug te hebben. Het kan vijf jaar zijn, het kan ook tien jaar zijn. Wie dan leeft, wie dan zorgt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.