Ulft, Netherlands

 

Stembussen in de Achterhoek open, BBB lijkt op weg naar grote zege

De stembussen in de Achterhoek zijn woensdag vroeg opengegaan voor de verkiezingen voor de Provinciale Staten en het Waterschap Rijn en IJssel. In het Berkellandse Noordijk bracht burgemeester Joost van Oostrum al vroeg in de ochtend zijn stem uit in dorpshuis 't Haarhoes.
Tim Rondeel | Nick Hermsen | 15 maart 2023 13:45 | Aangepast op 15 maart 2023 13:45
"Ik woon hier op tweehonderd meter vandaan en het is mijn eigen stembureau", aldus Van Oostrum. "Ik heb er al een aantal bezocht en het begint her en der al goed te lopen, dus ik hoop dat we een goede opkomst hebben." Om 10.00 uur had negen procent van de stemgerechtigden in Berkelland hun stem laten horen. "De opkomst zijn over het algemeen niet zo hoog, maar ik denk gezien het belang dit jaar, dat er toch een hogere opkomst zou zijn dan vier jaar geleden", schetst de burgemeester. Destijds kwam er 61% van de kiesgerechtigden stemmen in de gemeente, de VVD werd toen de grootste.

Uit peilingen blijkt dat de BBB deze verkiezingen hoge ogen kan gaan gooien in de Achterhoek. In Noordijk koos Annemieke Wesseldijk ook voor de partij van landelijke kopstuk Caroline van der Plas: "Ik heb er niet veel verstand van maar ik denk wel dat we op dit moment een tegengeluid moeten laten horen, er moet toch wat gebeuren. Ik denk wel dat je met je stem een bepaalde invloed kan uitoefenen. Je hebt allemaal je eigen manier van denken over de politiek en je maakt er deel van uit."

Tot 21.00 uur stemmen
De stembussen in de Achterhoek zijn tot 21.00 uur open. Burgemeester Van Oostrum benadrukt het belang van het stemmen voor het waterschap: "Als je goed terugdenkt weet je dat we van de afgelopen vijf zomers er vier kurkdroog waren, dat geeft aan dat we met elkaar op een goede manier moeten omgaan met ons water, daar is de Waterschap bij uitstek de partij voor." Ook het belang van het stemmen voor de Provinciale Staten legt hij uit: "De provincie is echt het middenbestuur die voor groot gedeelte bepaalt hoe onze provincie er uit gaat zien."

Foto: REGIO8


Meest gelezen

Vrachtwagen vol met aardappelen kantelt in Ruurlo

Redactie REGIO8 | 27 mrt 2023 14:15

Grootste verkeersader van de Achterhoek gaat twee weken dicht

Charlotte van de Kant | Davie Klein Gunnewiek | 29 mrt 2023 15:20

Lees ook

Vrouwen hebben de toekomst bij Waterschap Rijn en IJssel

Vrouwen hebben deze waterschapsverkiezing prominente plekken op kieslijsten voor het Waterschap Rijn...

Montferlandse jongeren samen met burgemeester naar het stembureau

Voor drie Montferlandse jongeren was de stembusgang woensdag extra bijzonder, omdat ze voor de aller...

BBB lijkt op weg naar grote overwinning bij verkiezing

De BBB lijkt de grote winnaar te worden van de Provinciale Statenverkiezing in Gelderland. De partij...

Nieuwkomer BBB veegt concurrentie weg in de hele Achterhoek

De BBB heeft een gigantische verkiezingsoverwinning geboekt bij de Provinciale Statenverkiezing. De ...

BBB ook de grote winnaar bij de waterschapsverkiezing

Na de grote verkiezingsoverwinning op provinciaal niveau, heeft de BBB ook bij de waterschapsverkiez...

Protestvlaggen verdwijnen uit straatbeeld in Achterhoek, maar niet overal

Na de gigantische verkiezingsoverwinning van BBB verdwijnen omgekeerde Nederlandse vlaggen en andere...