gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Statushouders opgeleid voor werk in zorg

a5710b31a04a0c8b2fb8f98f1d0f8e1e

Vier zorgbedrijven uit de regio bieden statushouders een baangarantie als zij een versnelde mbo-opleiding afronden. De nieuwe werknemers kunnen een oplossing zijn voor de oplopende personeelstekorten in de Achterhoekse zorg.

Jasper Hazelaar |
“Baankansen bieden aan nieuwkomers is voor ons een logische stap”, meldt Esther Hoekzema, bestuurder bij Vitaal Thuiszorg. “Bovendien zien we veel potentie in de grote groep statushouders. Ons personeelsbestand wordt al diverser, maar opvallend is dat wij recente nieuwkomers van bijvoorbeeld Syrische afkomst amper in dienst hebben.” Naast Vitaal, hebben ook ZorgPlus, T-Zorg en MIEP Huishoudservice een intentieovereenkomst getekend. Dit houdt in dat statushouders die een versnelde zorgopleiding doorlopen een garantie op werk hebben bij een van deze zorgbedrijven.

Vorig jaar begon het initiatief met zeven statushouders, die inmiddels midden in hun opleidingstraject van vijftien maanden zitten en al aan het werk zijn. De zorgpartijen werken samen met het Graafschap College, dat het opleidingsprogramma aanbiedt om statushouders te voorzien van een zorgdiploma op niveau 1. “Ze leren wat het zorgvak in de praktijk inhoudt, krijgen les in bijvoorbeeld Nederlands en ‘burgerschap’ en lopen in de eerste maanden al een aantal uur per week stage”, laat opleidingsmanager Hans Assink van het Graafschap College weten.

Acht leerlingen
Tot nu toe hebben acht statushouders zich aangemeld voor werk in de zorg. Zij starten in september aan het scholingstraject dat is omgedoopt tot ‘Nieuwkomers in de zorg’. In totaal is er plek voor zestien mensen, terwijl er ook nog gesprekken lopen met andere werkgevers in de zorg om mogelijk nog meer werkplekken te vinden. Naast genoemde partijen, zijn onder meer gemeenten, UWV en VNO-NCW betrokken bij het plan. De financiering komt deels vanuit het talentenfonds Opijver.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Roel Kleinpenning

Lees meer over:

Lees ook

762008530_1474395021397222_6360085343052214206_n

Berghse bosbrandvoertuig assisteert bij grote brand Limburg

Brandweermannen van brandweer Bergh zijn dinsdagavond met hun speciale bosbrandvoertuig afgereisd naar Noord-Limburg om te assisteren bij de grote natuurbrand aldaar. Brandweer Vorden heeft maandag op dinsdagnacht geassisteerd.

WhatsApp Image 2026-08-05 at 03.56.08

Grote brand Winterswijk verwoest kringloop en houthandel

Een zeer grote brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een kringloopcentrum en houthandel aan het Handelscentrum in Winterswijk in de as gelegd. Vanwege de omvang van de brand is opgeschaald naar GRIP 1.

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.

Tunnel Doetinchem

Na succesvolle oproep is vernieuwde voetgangerstunnel Doetinchem nu klaar

De voetgangerstunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem is vernieuwd en weer klaar voor gebruik. In 2023 werd via een petitie aandacht gevraagd voor de slechte staat van de tunnel. De gemeenteraad besloot 600.000 euro te reserveren voor de nodige verbeteringen.