gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Startschot vernieuwing Industriepark Zelhem gegeven, Bronckhorst zoekt meer kavels

a67baf92c73f3a38cb93fadb24703a5e

Een stuk bedrijventerrein uit het begin van de jaren '60 in Zelhem wordt de komende tijd grondig onder handen genomen. Het startsein werd donderdag gegeven met een (iets te zacht slingerende) sloopkogel, door de Gelderse gedeputeerde Helga Witjes en wethouder Antoon Peppelman van Bronckhorst.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Lintjes knippen dat zijn we gewend, maar een keer zo’n mooie sloophandeling verrichten is toch wel weer wat anders”, aldus wethouder Peppelman, die het niet voor elkaar kreeg om de sloopkogel door de gevel van een bedrijfspand te krijgen. “Die muur had eigenlijk in één keer plat gemoeten, maar daar gaan de professionals mee aan de slag. Ik denk dat je over een week het terrein hier niet meer terug kent.” Zo worden verschillende oude bedrijfspanden gesloopt om nieuwbouw te realiseren, komt er meer groen en worden de wegen breder gemaakt. Het hele terrein dat aangepakt wordt is ongeveer twee hectare groot.

Het totale plan kost ongeveer 2,8 miljoen euro. Zowel de gemeente als de provincie hebben ruim een half miljoen euro bij moeten leggen om de financiering rond te krijgen. “Het is mooi dat je dit samen met de ondernemers, die dit voor redelijke prijzen beschikbaar hebben gesteld, met de gemeente en de provincie kunt realiseren”, schetst Peppelman. Volgens de gedeputeerde sprak het plan de provincie aan en werd er daarom bijgesprongen: “Het is niet zo dat je aan kunt kloppen bij ons en zegt: 'geef ons eens geld'. Er moet een plan zijn waarbij de ondernemers investeren en de gemeente. Dan doen wij er ook wat bij.”

Kavels gezocht
Peppelman verwacht dat de nieuwbouwkavels binnen de kortste keren verkocht zijn, aangezien er genoeg animo is voor bedrijfspanden in de plattelandsgemeente en er tegelijkertijd een tekort is aan ruimte. “We hebben vorig jaar onze laatste grond uitgegeven”, laat de wethouder weten. “Dus we hebben eigenlijk geen vierkante meter meer om uit te geven. Straks als dit klaar is, dan is het de eerste kavel die weer beschikbaar komt. Daarom hebben we echt wel externe ruimte nodig. Dus nieuwe terreinen, want de vraag is enorm.”

Zelhem als voorbeeld voor Vorden
Om die vraag te beantwoorden wordt er rondgekeken in alle kernen van Bronckhorst om te kijken waar er uitgebreid kan worden. "Daarnaast willen we met de ervaringen van hier ook kijken naar het bedrijventerrein in Vorden, of we daar ook zo’n soortgelijk traject op kunnen starten", legt Peppelman uit. "Maar daar staan we nog helemaal aan het begin."

Boerenbedrijven
Een andere oplossing voor het tekort aan ruimte voor ondernemers, kan het stoppen van agrarische bedrijven in de gemeente zijn. “Het is grond van een ander, dus de eigenaren zijn vooral zelf aan zet”, laat Peppelman weten over die optie. “Maar we willen daar als gemeente graag aan meewerken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt en grotendeels droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.