gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Startschot vernieuwing Industriepark Zelhem gegeven, Bronckhorst zoekt meer kavels

a67baf92c73f3a38cb93fadb24703a5e.jpg

Een stuk bedrijventerrein uit het begin van de jaren '60 in Zelhem wordt de komende tijd grondig onder handen genomen. Het startsein werd donderdag gegeven met een (iets te zacht slingerende) sloopkogel, door de Gelderse gedeputeerde Helga Witjes en wethouder Antoon Peppelman van Bronckhorst.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Lintjes knippen dat zijn we gewend, maar een keer zo’n mooie sloophandeling verrichten is toch wel weer wat anders”, aldus wethouder Peppelman, die het niet voor elkaar kreeg om de sloopkogel door de gevel van een bedrijfspand te krijgen. “Die muur had eigenlijk in één keer plat gemoeten, maar daar gaan de professionals mee aan de slag. Ik denk dat je over een week het terrein hier niet meer terug kent.” Zo worden verschillende oude bedrijfspanden gesloopt om nieuwbouw te realiseren, komt er meer groen en worden de wegen breder gemaakt. Het hele terrein dat aangepakt wordt is ongeveer twee hectare groot.

Het totale plan kost ongeveer 2,8 miljoen euro. Zowel de gemeente als de provincie hebben ruim een half miljoen euro bij moeten leggen om de financiering rond te krijgen. “Het is mooi dat je dit samen met de ondernemers, die dit voor redelijke prijzen beschikbaar hebben gesteld, met de gemeente en de provincie kunt realiseren”, schetst Peppelman. Volgens de gedeputeerde sprak het plan de provincie aan en werd er daarom bijgesprongen: “Het is niet zo dat je aan kunt kloppen bij ons en zegt: 'geef ons eens geld'. Er moet een plan zijn waarbij de ondernemers investeren en de gemeente. Dan doen wij er ook wat bij.”

Kavels gezocht
Peppelman verwacht dat de nieuwbouwkavels binnen de kortste keren verkocht zijn, aangezien er genoeg animo is voor bedrijfspanden in de plattelandsgemeente en er tegelijkertijd een tekort is aan ruimte. “We hebben vorig jaar onze laatste grond uitgegeven”, laat de wethouder weten. “Dus we hebben eigenlijk geen vierkante meter meer om uit te geven. Straks als dit klaar is, dan is het de eerste kavel die weer beschikbaar komt. Daarom hebben we echt wel externe ruimte nodig. Dus nieuwe terreinen, want de vraag is enorm.”

Zelhem als voorbeeld voor Vorden
Om die vraag te beantwoorden wordt er rondgekeken in alle kernen van Bronckhorst om te kijken waar er uitgebreid kan worden. "Daarnaast willen we met de ervaringen van hier ook kijken naar het bedrijventerrein in Vorden, of we daar ook zo’n soortgelijk traject op kunnen starten", legt Peppelman uit. "Maar daar staan we nog helemaal aan het begin."

Boerenbedrijven
Een andere oplossing voor het tekort aan ruimte voor ondernemers, kan het stoppen van agrarische bedrijven in de gemeente zijn. “Het is grond van een ander, dus de eigenaren zijn vooral zelf aan zet”, laat Peppelman weten over die optie. “Maar we willen daar als gemeente graag aan meewerken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-21 at 21.43.22.jpeg

Nieuwe wethouders Oude IJsselstreek: gemiddelde leeftijd college flink omlaag

Oude IJsselstreek heeft als eerste Achterhoekse gemeente een nieuw college geïnstalleerd. Lokaal Belang, PvdAGroenLinks, CDA en VVD zijn eruit, met deze vijf wethouders gaan ze het de komende vier jaar doen. Waar de eerste twee partijen drie oudgedienden inzetten, komen de VVD en het CDA met twee jonge nog onervaren wethouders. De gemiddelde leeftijd van het college gaat hiermee van ongeveer 59 naar 49 jaar.

FietsBingo40.jpg

Bingo en opfriscursus: aandacht voor fietsveiligheid in Doetinchem

De Nationale Doortrapdagen zijn woensdag afgetrapt bij de Verse Kers in Wehl. Dit gebeurde met een fietsbingo door Doetinchem gericht op senioren. Deelnemers kunnen de komende tijd langs verschillende ondernemingen om stickers te halen, met als belangrijkste doel: ouderen die zo lang mogelijk veilig blijven fietsen. En natuurlijk om bingo te krijgen. 

burgemeester Staprlkamp.jpg

Kunstproject: Poëziemachine brengt Bocholt en Aalten dichterlijk dichter bij elkaar

Lyriek aan beide kanten van de grens: met de Poëziemachine komen Bocholt en Aalten op dichterlijke wijze dichter bij elkaar. In totaal zijn 23 teksten geselecteerd uit zo’n 50 inzendingen, met bijdragen van onder anderen de burgemeesters Christian Mangen en Anton Stapelkamp.

Vlaggenlijn Wehl+Wandelen.jpg

Wehlse vlaggetjes wapperen voor wandelaars én hartveiligheid

De wandelvierdaagse in Wehl is in volle gang. Beweging en gezelligheid staan centraal, ook voor inwoners, die met karakteristieke geel-blauwe vlaggenlijnen de wandelaars feestelijk onthalen. Een initiatief van Martin Bouwmeester, die zich hard maakt voor meer AED’s in de regio. De opbrengst gaat naar onderhoud van deze apparaten.

BAL.png

Amateurclubs in juni voor rechter tegen weekendvoetbal

De strijd die een groep amateurclubs vechten tegen de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB, komt 23 juni voor de rechter. In het zogeheten weekendvoetbal dat na de zomer moet gelden, zullen clubs die nu nog of op zaterdag of op zondag spelen, worden samengevoegd.

Marije0.png

Montferlandse wethouder Eleveld wil lijsttrekker PRO Gelderland worden

Marije Eleveld, op dit moment nog onafhankelijk wethouder in de gemeente Montferland, doet een gooi naar het lijsttrekkerschap in de provinciale staten van Gelderland. Waar de move voor buitenstaanders verrassend is, is dat voor Eleveld niet het geval. Hiermee lijkt wel duidelijk dat ze er niet nog een periode als wethouder van Montferland aan vastknoopt.