gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stapelkamp kan door als burgemeester in Aalten

5c1056cc1a6b625304251e2380eda485.jpg

Anton Stapelkamp is voorgedragen voor een nieuwe zesjarige termijn als burgemeester in Aalten. De gemeenteraad maakte het besluit dinsdagavond bekend tijdens de vergadering.

Jasper Hazelaar |
Zelf liet de 61-jarige Stapelkamp in januari al weten door te willen in de gemeente, waar hij sinds 2017 actief is als burgemeester. Een vertrouwenscommissie van raadsleden heeft zich de afgelopen tijd gebogen over een eventuele nieuwe termijn, met een positief oordeel als gevolg. Het advies tot herbenoeming is nu overgenomen. “Het besluit van de gemeenteraad zal nu snel aan de minister worden gezonden”, aldus CDA’er Raimond Smit, voorzitter van de vertrouwenscommissie. “Zodat de minister ook snel een beslissing kan nemen over de herbenoeming.”

Stapelkamp is lid van de ChristenUnie en was voor zijn tijd in Aalten burgemeester van de Zeeuwse gemeente Kapelle. In de Achterhoekse plattelandsgemeente was hij de opvolger van Bert Berghoef. “Ik ben erg blij met de voordracht en dank de raad hartelijk voor het vertrouwen”, aldus Stapelkamp in reactie. “Ik heb het zeer naar mijn zin in de gemeente Aalten en kijk ernaar uit om mij de komende zes jaar weer vol overtuiging in te zetten voor deze prachtige gemeente.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.