gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stadsboulevard Doetinchem klaar voor gebruik: ‘De Oude IJssel is een verblijfsgebied aan het worden’

b709145df70b1b47c1c236f8c538c902.jpg

Doetinchem heeft het gebied rondom de Oude IJssel bij de binnenstad volledig vernieuwd. Met het project Stadsboulevard Oude IJssel moet het water meer bij de binnenstad betrokken worden. Om dit te realiseren, zijn een aantal plekken rondom het water flink aangepakt.

Hidde Vinkenvleugel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"De grootste verandering is eigenlijk wel dat de Oude IJssel echt een verblijfsgebied aan het worden is", legt wethouder Ingrid Lambregts uit. "Je kunt er nu lekker gaan zitten, je kunt er langs wandelen en je kunt zeker ook een kijkje nemen in het Park of Dutch Dreams." De meest opvallende aanpassing langs het water is de 'tribune'. Deze plek is bedoeld om evenementen op het water te faciliteren en dient ook als ideale plek om te relaxen. Ook is de flaneersteiger langs het water doorgetrokken, die nu doorloopt richting het Park of Dutch Dreams.

Volgens Lambregts is er nog een grotere verandering: in het Park of Dutch Dreams is namelijk een paviljoen geplaatst. Wie deze locatie gaat exploiteren en met welke invulling, kan wethouder Lambregts nog niet prijsgeven. "In het paviljoen kun je straks een kopje koffie drinken, even lunchen en ervaren dat Doetinchem gewoon echt een stad aan de Oude IJssel is", vertelt Lambregts. "We hebben daarvoor ondernemers uitgedaagd om te kijken hoe zij daar daghoreca zouden willen faciliteren. Er zijn hele goede ideeën uitgekomen en zeer binnenkort hoor je hoe 'ze' het willen gaan aanpakken."

Zwemmen in de Oude IJssel?
De plannen voor het gebied liepen aanvankelijk behoorlijk uiteen. Echter, niet alles kon daadwerkelijk gerealiseerd worden. "Samen met inwoners en ondernemers zijn er heel veel plannen gemaakt voor wat er allemaal mogelijk is aan de Oude IJssel. Eén ding kon niet en zal ook niet kunnen, en dat is helaas zwemmen in de Oude IJssel", aldus de wethouder. "Dat heeft ermee te maken dat er stroming is, maar ook dat er beroepsvaart plaatsvindt. Dus we genieten op het water, we genieten langs de kant van het water, maar helaas niet erin."

Lees meer over:

Lees ook

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een 32-jarige man uit Varsseveld om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Omroep GLD honden.jpg

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.