gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stadsbibliotheek Bocholt kan nog leren van bibliotheken in de Achterhoek

e144fe07fd92a3fd3e5fdb6d4e01605d.jpg

Bibliotheken zijn de meest bezochte culturele instellingen in Nederland. Ze trekken bijna net zoveel bezoekers als bioscopen en musea bij elkaar. Dit meldde Annet Wamelink van de bibliotheek Achterhoekse Poort, een samenwerkingsverband van bibliotheken uit Aalten en Oude IJsselstreek, in het internationale adviescomité tussen de stad Bocholt en de gemeente Aalten.

 | Aangepast op
Het succes is onder andere gebaseerd op het brede aanbod en de nauwe samenwerking met scholen, kinderartsen en vele vrijwilligers. Den Haag en de provincie zijn daar ook bij betrokken. Binnenkort vindt er weer een fusie plaats met de bibliotheken van de gemeente Montferland. Het doel is om samen nog effectiever te worden.

“We kunnen hier veel van leren,” zegt Melanie Tenhumberg, hoofd van de stadsbibliotheek van Bocholt.Maar ze kon ook met indrukwekkende cijfers komen. De gemeentelijke voorziening telde 368.673 uitleningen in 2024. 59.089 bezoekers kwamen naar de Hindenburgstraße. Velen lenen daar niets meer, maar ‘consumeren’ de media ter plekke. Dit geldt vooral voor studenten.

De vestiging in Suderwick meldde ook een opleving. Hier waren vorig jaar 12.799 uitleningen. De bibliotheken direct aan de grens profiteerden vooral van de nieuwe kleuterschool in Suderwick. Daardoor komen er merkbaar meer gezinnen op bezoek.
Beide bibliotheken willen ook in de toekomst nauw blijven samenwerken.

Er zullen regelmatig boeken worden uitgewisseld. Er zijn ook gezamenlijke activiteiten gepland ter gelegenheid van de verjaardag van ‘80 jaar vrijheid’. De vergadering van de internationale adviescommissie werd afgesloten met een rondleiding door het mediacentrum in Bocholt.

Bron: Made in Bocholt

Lees ook

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.

stemmen potlood.jpg

733 inwoners Doetinchem ontvangen dubbele stempas, gemeente werkt aan oplossing

Een aantal inwoners van de gemeente Doetinchem heeft door een onbekende fout niet één, maar twee stempassen in de brievenbus gekregen. 733 inwoners kregen een dubbele stempas in de brievenbus.