Ulft, Nederland
Terug

SportZ laat jeugd kennismaken met sport

44a90b536fbef21593ecd6a8d68b3ae4.jpg
Redactie REGIO8 |

“Op deze manier proberen we dat ze verschillende sporten leren kennen, dus een bewuste sportkeuze kunnen maken. Maar we kunnen ze ook verschillende vaardigheden aanleren”, vertelt Manon Zwakenberg van Sportservice Doetinchem. “Het is gewoon heel belangrijk dat kinderen bewegen, dat ze hun motoriek blijven verbeteren. Zowel de grove als fijne motoriek. En dat komt zeker in dit programma goed aan bod.” De komende weken vindt er op het sportpark elke woensdag een sportles plaats waar ongeveer achttien kinderen aan deelnemen. “Ze kunnen kennis maken met van alles, het is heel breed. Balsporten maar ook gymnastiek en freerunnen”, vertelt Ralf Timmer, vaste trainer bij SportZ.

Timmer zal de komende maanden de kinderen begeleiden in hun zoektocht. “De eerste tien weken van het project zitten we binnen, hier in de SaZa hal”, vertelt Timmer. “Daar zullen we verschillende sporten gaan doen, ook verschillende spellen waarbij de kinderen in aanraking komen met verschillende vaardigheden die bij sporten van toepassing zijn.” De laatste tien weken sporten de kinderen buiten waarna ze een keuze gaan maken. “Na de twintig weken kunnen kinderen beslissen of ze nogmaals deel gaan nemen of ze gaan kijken bij een sportvereniging of het de sport is die ze echt leuk vinden", zegt Zwakenberg.

Foto: REGIO8

Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.