gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sportcomplex en zwembad in Varsseveld hebben toekomst door nieuwe deal

5fab6fdd9e39c27ce580fa58ba7dffc7

Sportcomplex Van Pallandt inclusief het bijbehorende zwembad blijft de komende vijftien jaar behouden voor Varsseveld. Oude IJsselstreek heeft een nieuwe overeenkomst getekend met de exploitant, Optisport, waardoor ook een verbouwing kan worden betaald.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Dit is een van de drie grote sportcomplexen in onze gemeente”, zegt wethouder Ria Ankersmit over het belang van het zwembad en de sporthal. Hoewel er met De Paasberg ook in Terborg een bad zit, is er door toekomstige woningbouw genoeg reden voor Oude IJsselstreek om te investeren in het Varsseveldse complex. “We gaan ook het industrieterrein ontwikkelen, dus we hopen heel veel nieuwe inwoners te kunnen verwelkomen”, aldus de wethouder. “Dan is dit sportcomplex iets dat daar goed bij hoort.”

Om de boel financieel draaiend te houden is wel een flinke energiebesparing nodig. Er wordt, onder meer door een gemeentelijke exploitatiebijdrage, een kleine zes ton uitgetrokken om bijvoorbeeld zonnepanelen aan te leggen en het dak te vervangen. Komende zomer moeten gebruikers daarom rekening houden met een tijdelijke sluiting. “Een sportcomplex verbruikt überhaupt veel energie”, zegt regiomanager Maarten Frazer van Optisport. “We willen dus heel graag een flinke renovatie doen”

Geen glijbaan, wel massagestraal
Bezoekers hoeven geen nieuwe glijbanen te verwachten in het Varsseveldse bad, want de nieuwe koers van het zwembad richt zich voornamelijk op doelgroepen. Wel blijft het discozwemmen bestaan. “We gaan ons minder op het recreatieve richten, en meer op doelgroepen en zwemlessen, dat is het doel”, legt Frazer uit. “Er zal ook wel wat verandering komen, zo kijken we bijvoorbeeld naar een massagestraal die mensen in hun nek kunnen laten vallen.”

Olympische buren
Richting de toekomst wordt ook nadrukkelijk de samenwerking gezocht met de buren van de turnhal, waar met Noami Visser en Sanne Wevers twee Olympiërs trainen. “Zeker nu met de plaatsing van de dames voor de Olympische Spelen zijn we aan het kijken wat we voor elkaar kunnen betekenen”, zegt regiomanager Frazer. “Dat is met name het verhuren van zaalruimte, omdat er veel meer getraind moet worden. Wij wensen ze dan ook veel succes.”

Foto: REGIO8

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.