gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sportclub Silvolde zet wekker voor training

7de1f2bd503a524da8478f831484e390

Vanwege de nieuwe coronamaatregelen mogen amateursporters na 17.00 uur in de middag niet meer het veld op. Bij hoofdklasser Sportclub Silvolde lieten ze het er niet bij zitten en startte de training onder leiding van Stéven Verheijen dinsdag om 07.00 uur ‘s ochtends.

“Ik vind het eigenlijk helemaal niet zo erg”, zegt de trainer. “Als je een topsporter bent en je zit op zwemmen, lig je om 06.00 uur in het water. Wij beginnen dan zelfs nog een uur later, dus we mogen niet klagen. Als ik zie hoe er getraind is, het was heel fanatiek en scherp, dus het was goed om te zien.” Voor verdediger Mark van Aken was het wel even wennen: “We moeten dadelijk natuurlijk allemaal werken en niet iedereen van ons team kan. We hebben ook mensen met kinderen, maar we waren met een man of dertien. Ik denk dat het een goede opkomst was.”

De selectiespelers van Silvolde kunnen voorlopig kiezen uit vier trainingsmomenten, op dinsdag- en donderdagochtend om 07.00 uur en twee andere momenten op donderdag- en zaterdagmiddag. “De jongens kiezen twee momenten waarop ze zich kunnen melden en die zijn dan ook verplicht”, zegt Verheijen. Hoewel de wekker vroeg ging, komen er geen wanklanken uit de spelersgroep. “Als je op dit niveau speelt, heb je ook trainingsarbeid nodig om een wedstrijd te spelen”, aldus Van Aken. “Het is niet leuk, je staat er niet om te springen, maar het is niet anders.”

Kantinejuffrouw
Terwijl de spelers nog op de club moesten aankomen, werd er in de kantine van de hoofdklasser al het nodige voorbereid. “Ik ben om 05.00 uur vanmorgen opgestaan om broodjes te smeren en eieren te koken”, legt kantinejuffrouw Ingrid Roordink uit. “Maandag zei ik dat ik het zou doen. Vanmorgen dacht ik wel even: ‘waar ben ik aan begonnen?’, maar nu is het gezellig, nu is het leuk.”

Inhaalwedstrijd
Waar de selectie voor traint, is nog onduidelijk. Voetbalbond KNVB heeft besloten om de competitiewedstrijden voorlopig uit te stellen. Wel kunnen clubs in de hoofdklasse inhaalwedstrijden spelen, zo komt Silvolde zondag mogelijk in actie tegen Baronie uit Breda. “In onze hoofdklasse is best wel veel afgelast”, weet trainer Verheijen. “Maar hoe dat vormgegeven gaat worden de komende weken is nog even afwachten.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.