gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sportclub Silvolde-doelman verslaat Bouwman en is Sportman van het Jaar

01cddf976e2f9b592aa37287fbeac83e.jpg

Sportclub Silvolde-doelman Marco Olthuis heeft wielrenner Koen Bouwman (bergtrui Giro, red.) en kitesurfer Jamie Overbeek (wereldrecord, red.) verslagen in de strijd om Sportman van het Jaar in Oude IJsselstreek. De sportprijzen over 2021 en 2022 werden donderdagavond uitgereikt op het DRU-terrein in Ulft.

Redactie REGIO8 |
Olthuis werd genomineerd omdat hij al achttien jaar het doel verdedigd van Sportclub Silvolde, dit seizoen voor het laatst vierdedivisionist. De aanvoerder van de topamateurs hield op basis van de uitgebrachte stemmen de internationale toppers Bouwman en Overbeek achter zich. Als Sportvrouw van het Jaar werd de achttienjarige kickbokser Romy Loevering gekozen, zij is onder meer jeugd wereldkampioen K1. Daarmee versloeg ze BMX’ster Michelle Wissing, de andere genomineerde. Handbalster Isa van Aken van UGHV uit Ulft is Sporttalent van het Jaar.

Het amateurvoetbal stond nog meer in het zonnetje. Het gecombineerde team ST3 van SDOUC, Ulftse Boys en GWVV werd de Sportploeg van het Jaar. Daarnaast ging de Sportpromotieprijs naar de samenwerkende jeugdafdeling van SP Silvolde en vv Terborg. In aanloop naar een mogelijke fusie ziet de jury het als een ‘fundament voor de toekomst’ van het voetbal in de plaatsen. Als Uniek Sporter van het Jaar werd fietser Wilco Giesen verkozen, hij heeft onder meer diverse triatlons afgerond.

Foto: Gemeente Oude IJsselstreek

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.