gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sportclub Silvolde-doelman verslaat Bouwman en is Sportman van het Jaar

01cddf976e2f9b592aa37287fbeac83e

Sportclub Silvolde-doelman Marco Olthuis heeft wielrenner Koen Bouwman (bergtrui Giro, red.) en kitesurfer Jamie Overbeek (wereldrecord, red.) verslagen in de strijd om Sportman van het Jaar in Oude IJsselstreek. De sportprijzen over 2021 en 2022 werden donderdagavond uitgereikt op het DRU-terrein in Ulft.

Redactie REGIO8 |
Olthuis werd genomineerd omdat hij al achttien jaar het doel verdedigd van Sportclub Silvolde, dit seizoen voor het laatst vierdedivisionist. De aanvoerder van de topamateurs hield op basis van de uitgebrachte stemmen de internationale toppers Bouwman en Overbeek achter zich. Als Sportvrouw van het Jaar werd de achttienjarige kickbokser Romy Loevering gekozen, zij is onder meer jeugd wereldkampioen K1. Daarmee versloeg ze BMX’ster Michelle Wissing, de andere genomineerde. Handbalster Isa van Aken van UGHV uit Ulft is Sporttalent van het Jaar.

Het amateurvoetbal stond nog meer in het zonnetje. Het gecombineerde team ST3 van SDOUC, Ulftse Boys en GWVV werd de Sportploeg van het Jaar. Daarnaast ging de Sportpromotieprijs naar de samenwerkende jeugdafdeling van SP Silvolde en vv Terborg. In aanloop naar een mogelijke fusie ziet de jury het als een ‘fundament voor de toekomst’ van het voetbal in de plaatsen. Als Uniek Sporter van het Jaar werd fietser Wilco Giesen verkozen, hij heeft onder meer diverse triatlons afgerond.

Foto: Gemeente Oude IJsselstreek

Lees ook

RensLandbouwsluis

Landbouwsluis bij Etten komt terug: ‘Niemand zegt dat het onveiliger wordt’

De landbouwsluis op de Oude IJsselweg, ter hoogte van het Waalse Water bij Etten, komt terug. Het doel van de sluis is het verminderen van verkeer op de veelbesproken kruising met de N317, de Slingerparallel. De provincie Gelderland is eigenaar van de kruising, de gemeente kan dus alleen de omliggende wegen aanpakken.

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.

Camping

Donderdag Zwarte Cross in 2027 alleen voor campinggasten

De donderdag van de Zwarte Cross is in 2027 niet meer voor iedereen. De organisatie van het festival maakte bekend dat de dag vanaf 2027 alleen nog maar toegankelijk is voor mensen met een campingkaart.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.