gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sportclub Silvolde-doelman verslaat Bouwman en is Sportman van het Jaar

01cddf976e2f9b592aa37287fbeac83e

Sportclub Silvolde-doelman Marco Olthuis heeft wielrenner Koen Bouwman (bergtrui Giro, red.) en kitesurfer Jamie Overbeek (wereldrecord, red.) verslagen in de strijd om Sportman van het Jaar in Oude IJsselstreek. De sportprijzen over 2021 en 2022 werden donderdagavond uitgereikt op het DRU-terrein in Ulft.

Redactie REGIO8 |
Olthuis werd genomineerd omdat hij al achttien jaar het doel verdedigd van Sportclub Silvolde, dit seizoen voor het laatst vierdedivisionist. De aanvoerder van de topamateurs hield op basis van de uitgebrachte stemmen de internationale toppers Bouwman en Overbeek achter zich. Als Sportvrouw van het Jaar werd de achttienjarige kickbokser Romy Loevering gekozen, zij is onder meer jeugd wereldkampioen K1. Daarmee versloeg ze BMX’ster Michelle Wissing, de andere genomineerde. Handbalster Isa van Aken van UGHV uit Ulft is Sporttalent van het Jaar.

Het amateurvoetbal stond nog meer in het zonnetje. Het gecombineerde team ST3 van SDOUC, Ulftse Boys en GWVV werd de Sportploeg van het Jaar. Daarnaast ging de Sportpromotieprijs naar de samenwerkende jeugdafdeling van SP Silvolde en vv Terborg. In aanloop naar een mogelijke fusie ziet de jury het als een ‘fundament voor de toekomst’ van het voetbal in de plaatsen. Als Uniek Sporter van het Jaar werd fietser Wilco Giesen verkozen, hij heeft onder meer diverse triatlons afgerond.

Foto: Gemeente Oude IJsselstreek

Lees ook

IMG_1318

Laatbloeier Van Zijl klaar voor volgende stap bij De Graafschap

Het komt niet vaak voor dat De Graafschap transfersommen betaalt voor nieuwe spelers. Voor de 21-jarige Bjorn van Zijl deed de club dat wel. De Superboeren maakten enkele tonnen over aan VVV Venlo voor de aanvaller, die tot twee seizoenen geleden nog in de vijfde klasse van het amateurvoetbal actief was. “Het is allemaal heel snel gegaan. Ik leef de droom op dit moment.”

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.