gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sportclub Silvolde-doelman verslaat Bouwman en is Sportman van het Jaar

01cddf976e2f9b592aa37287fbeac83e

Sportclub Silvolde-doelman Marco Olthuis heeft wielrenner Koen Bouwman (bergtrui Giro, red.) en kitesurfer Jamie Overbeek (wereldrecord, red.) verslagen in de strijd om Sportman van het Jaar in Oude IJsselstreek. De sportprijzen over 2021 en 2022 werden donderdagavond uitgereikt op het DRU-terrein in Ulft.

Redactie REGIO8 |
Olthuis werd genomineerd omdat hij al achttien jaar het doel verdedigd van Sportclub Silvolde, dit seizoen voor het laatst vierdedivisionist. De aanvoerder van de topamateurs hield op basis van de uitgebrachte stemmen de internationale toppers Bouwman en Overbeek achter zich. Als Sportvrouw van het Jaar werd de achttienjarige kickbokser Romy Loevering gekozen, zij is onder meer jeugd wereldkampioen K1. Daarmee versloeg ze BMX’ster Michelle Wissing, de andere genomineerde. Handbalster Isa van Aken van UGHV uit Ulft is Sporttalent van het Jaar.

Het amateurvoetbal stond nog meer in het zonnetje. Het gecombineerde team ST3 van SDOUC, Ulftse Boys en GWVV werd de Sportploeg van het Jaar. Daarnaast ging de Sportpromotieprijs naar de samenwerkende jeugdafdeling van SP Silvolde en vv Terborg. In aanloop naar een mogelijke fusie ziet de jury het als een ‘fundament voor de toekomst’ van het voetbal in de plaatsen. Als Uniek Sporter van het Jaar werd fietser Wilco Giesen verkozen, hij heeft onder meer diverse triatlons afgerond.

Foto: Gemeente Oude IJsselstreek

Lees ook

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt en grotendeels droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.