gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sportclub Silvolde-doelman verslaat Bouwman en is Sportman van het Jaar

01cddf976e2f9b592aa37287fbeac83e

Sportclub Silvolde-doelman Marco Olthuis heeft wielrenner Koen Bouwman (bergtrui Giro, red.) en kitesurfer Jamie Overbeek (wereldrecord, red.) verslagen in de strijd om Sportman van het Jaar in Oude IJsselstreek. De sportprijzen over 2021 en 2022 werden donderdagavond uitgereikt op het DRU-terrein in Ulft.

Redactie REGIO8 |
Olthuis werd genomineerd omdat hij al achttien jaar het doel verdedigd van Sportclub Silvolde, dit seizoen voor het laatst vierdedivisionist. De aanvoerder van de topamateurs hield op basis van de uitgebrachte stemmen de internationale toppers Bouwman en Overbeek achter zich. Als Sportvrouw van het Jaar werd de achttienjarige kickbokser Romy Loevering gekozen, zij is onder meer jeugd wereldkampioen K1. Daarmee versloeg ze BMX’ster Michelle Wissing, de andere genomineerde. Handbalster Isa van Aken van UGHV uit Ulft is Sporttalent van het Jaar.

Het amateurvoetbal stond nog meer in het zonnetje. Het gecombineerde team ST3 van SDOUC, Ulftse Boys en GWVV werd de Sportploeg van het Jaar. Daarnaast ging de Sportpromotieprijs naar de samenwerkende jeugdafdeling van SP Silvolde en vv Terborg. In aanloop naar een mogelijke fusie ziet de jury het als een ‘fundament voor de toekomst’ van het voetbal in de plaatsen. Als Uniek Sporter van het Jaar werd fietser Wilco Giesen verkozen, hij heeft onder meer diverse triatlons afgerond.

Foto: Gemeente Oude IJsselstreek

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.