gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Smink en Mos brengen 'bruinste kroeg in de regio' terug in Wehl

46a3b28341b8a62afb472e39fc576193.jpg

De ‘bruinste kroeg in de regio' gaat volgende week zondag open in Wehl. Het bekende café Van Uhm ging na de coronatijd nooit meer open, maar door eigenaar Martin Mos en de nieuwe uitbater Maarten Smink gaat de tap weer stromen in de huiskamer van het dorp.

Jasper Hazelaar |
“We pimpen het hier en daar een beetje op, maar het karakter blijft hetzelfde”, zegt de 54-jarige Smink, die sinds een jaar of vijf in het dorp woont. “Een simpel voorbeeld: de rode stijl van de kleedjes houden we aan, maar we hebben wel een frisse mat erin gelegd.” Voormalig De Graafschap-voorzitter Mos kocht de kroeg afgelopen zomer, maar zocht nog een uitbater. Met Smink is die gevonden: “Deze kroeg past gewoon precies bij mij. Die authentieke sfeer, het is bijna een museum. Ik speelde eerder al met het idee om in Gaanderen iets te beginnen omdat alle kroegen verdwenen, maar hier komt alles bij elkaar.”

Want door een huwelijk kwam Smink in een echte Wehlse familie terecht, waar het belang van Van Uhm duidelijk was. Er is wel andere horeca in het dorp, maar een bruine kroeg ontbrak volgens Mos en Smink. Van Uhm moet weer de huiskamer worden die het vele tientallen jaren was voor de coronacrisis. “Ik vind het belangrijk dat er weer een oud café is”, zegt Mos. “Hopelijk komen de voetballers van Concordia ook weer, dat geeft binding binnen het dorp.” De rooklucht van weleer keert volgens hem niet terug: “Dat mag niet meer he, dus dat is er niet.”

‘Truus van Uhm eren’
De kroeg gaat zondag 12 november voor het eerst open. Later volgt nog een moment om de oude uitbater te eren. “Truus van Uhm is daar bijna geboren en getogen”, zegt Smink. “Ik vind het jammer dat het met een stillle trom vertrokken is. Door zoiets te doen, sluiten we een mooie periode af en begint er een mooie nieuwe periode.” Mos sluit zich daarbij aan: “Truus en de familie hebben het verdomd lang gedaan. Ik vind het belangrijk dat zij een binding blijven houden met het café, daarom blijft het ook Van Uhm heten.”

Foto: REGIO8
e148cad3ce216126c8c51d3718668a75.jpg

Lees meer over:

|

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.