gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Slingeland Ziekenhuis krijgt nieuwe afslag, wegen rond Doetinchem op de schop

Slingeland sneeuw
Foto: REGIO8

De wegen rondom het nieuwe Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaan, als het aan de provincie Gelderland ligt, flink op de schop. Om ervoor te zorgen dat de nieuwe zorgcampus, met onder meer het ziekenhuis en een revalidatiecentrum, goed bereikbaar wordt, zijn aanpassingen aan de infrastructuur nodig. Nieuwe aanrijroutes komen er niet, maar wel extra rijbanen. De provincie presenteerde de eerste ontwerpen tijdens een inloopavond in Doetinchem.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

“Wij denken dat dit de beste oplossing is zodat de nieuwe zorglocaties goed bereikbaar zijn, terwijl ook het verkeer tussen de A18 en de N317 in de toekomst vlot en veilig kan blijven doorstromen”, aldus een woordvoerder van de provincie Gelderland.

Een langgekoesterde wens van het ziekenhuis wordt ingewilligd: er komt een nieuwe afslag. In de richting van de N317 naar Etten worden bovendien twee extra rijstroken aangelegd: één voor verkeer richting Gaanderen en één voor doorgaand verkeer richting Etten. Na de verkeerslichten gaan beide stroken weer over in één rijbaan.

Ook vanuit de richting Etten blijft er een extra linksaf-strook naar het ziekenhuis.

KaartjeAfslag Het nieuwe kruispunt met de afslag vanuit Doetinchem naar het Ziekenhuis

Op dit moment staat er regelmatig een lange file op de afrit van de A18 aan de kant van de McDonalld's, waardoor de doorstroming beperkt is. Een groot deel van het verkeer moet daar rechtsaf. Met de komst van het ziekenhuis wordt verwacht dat het verkeer in die richting verder toeneemt. Daarom wordt een extra rechtsafstrook aangelegd, bedoeld voor verkeer richting het ziekenhuis en Etten.

Kruising bij McDonald’s
Op de kruising bij het viaduct ter hoogte van de McDonald’s verandert relatief weinig. Wel komt er een extra rijstrook vanuit het ziekenhuis richting Doetinchem. Deze strook gaat na het viaduct over in de afslag naar de A18 richting Arnhem. De afslag naar de A18 richting Enschede en de afslag naar de McDonald’s blijven behouden.

Na het viaduct wordt bovendien nog een extra afslag richting de A18 (Arnhem) gerealiseerd, die kort daarna weer overgaat in een eenbaansweg.

Mogelijke uitbreiding carpoolplaats
Op de ontwerptekeningen is ook een mogelijke uitbreiding van de carpoolplaats bij de McDonald’s te zien. Het restaurant kampt nu al met parkeerdrukte, mede door de provinciale carpoolplaats aan de voorzijde van het pand. De verwachting is dat de parkeerdruk met de komst van het ziekenhuis verder toeneemt.

Daarom wordt ook de McDonald’s betrokken bij de gesprekken over de herinrichting. Het restaurant laat weten hierover in overleg te zijn met zowel de provincie als het ziekenhuis.

Untitled-1 De nieuwe situatie van het kruispunt bij de McDonald's

Veel afsluitingen gepland
De uitvoering van de plannen gaat gepaard met meerdere langdurige afsluitingen. In het eerste en tweede kwartaal van 2027 wordt de Gaanderenseweg afgesloten om de werkzaamheden uit te voeren. Weggebruikers moeten in die periode onder meer via Etten omrijden richting Gaanderen.

Daarnaast wordt in het tweede kwartaal de toe- en afrit van de A18 bij de McDonald’s, aan de zijde van het ziekenhuis, drie weken afgesloten.

In het derde kwartaal volgen meer afsluitingen. Zo gaat de N317 naar verwachting circa drie weken volledig dicht. Ook de toe- en afrit van de A18 aan de kant van Doetinchem wordt een weekend afgesloten.

Het is nog niet duidelijk wanneer de afslag en de aanpassingen bij het Slingeland Ziekenhuis uitgevoerd moeten worden.

kaartwegdtc De nieuwe verkeerssituatie na het viaduct aan de kant van Doetinchem.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.