gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Slingeland Ziekenhuis alweer getroffen door wateroverlast, derde keer in een jaar

0e0a774d361e179d578564a657b9308d

De stevige regenbui van maandagavond heeft voor behoorlijke overlast gezorgd, ook bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem. Met zandzakken en waterpompen werd alles in het werk gesteld om het water buiten de deur te houden.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Voor de deur van de Spoedeisende Hulp (SEH) stond wel 20 tot 25 centimeter water,” zegt staffunctionaris veiligheid Bert Wierenga. “Dat komt op sommige plekken door de muur heen, maar gelukkig heeft dat niet veel overlast veroorzaakt.” Bij soortgelijke situaties wordt een noodplan ingeschakeld. Veel mensen komen daarbij kijken, waaronder een speciaal crisisteam om de acute zorg draaiende te houden. “Het crisisteam, een extra schoonmaakteam, mensen van techniek en beveiliging, en nog meer mensen zijn opgeroepen om het probleem op te lossen,” legt Wierenga uit.

Door het water kon de SEH niet fatsoenlijk functioneren. Hierdoor ging de deur van de acute zorg een tijdje op slot en moesten sommige patiënten naar omliggende ziekenhuizen uitwijken. “We willen natuurlijk de acute zorg zo goed mogelijk verlenen, en dat lukt dan niet,” beschrijft Wierenga. “We vragen dan hulp van de andere regionale ziekenhuizen. We moeten rekenen op elkaars hulp.”

In 2010 ook, dit jaar al drie keer
Het is niet de eerste keer dat het ziekenhuis te maken krijgt met natte voeten. “In 2010 is er ook een soortgelijke regenbui geweest en dit jaar al drie keer, terwijl dat normaal gesproken slechts één keer in de honderd jaar gebeurt,” legt Wierenga uit. “We hebben veel maatregelen genomen, zoals het verhogen van de straat en het klaarleggen van zandzakken, zodat die gebruikt kunnen worden als de nood het hoogst is.”

Nieuw ziekenhuis
Een regenbui tegenhouden is helaas niet mogelijk. Er wordt echter nog nagedacht over wat er de komende tijd eventueel beter kan. Ook nu er een nieuw Slingeland Ziekenhuis in aantocht is. “We zitten hier waarschijnlijk nog wel zo’n drie jaar, dus we kunnen niet zeggen dat we er niets aan gaan doen,” legt Wierenga uit. “Wat we hier nu van leren, kunnen we straks ook gebruiken in het nieuwe ziekenhuis.”

Lees ook

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."