gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Slingeland opent De Graafschap-kinderkamer

5bd8aae1ffcd649340504c3eb153f6e3

Op de kinderafdeling van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem is dinsdagmiddag een kamer volledig in het thema van De Graafschap geopend door patiënt Lars met hulp van doelman Hidde Jurjus. De kamer moet er voor zorgen dat jonge patiënten even vergeten dat ze in het ziekenhuis liggen.

Anna Weirath |
Jurjus heeft pas net vakantie na het teleurstellende voetbalseizoen van de Doetinchemmers, maar hij kwam graag naar het Slingeland toe voor de opening. “Ik zei net voor de gein tegen jullie dat dit de echt belangrijke afspraken zijn, maar zo zie ik het wel een beetje”, vertelt de keeper. “Als simpele voetballer bij De Graafschap kun je denk ik op deze manier hele leuke dingen doen voor kinderen. Als ik zie hoe Lars net bijvoorbeeld reageert als hij mijn handschoenen krijgt. Ja, dat zijn de mooiste en leukste dingen vind ik. Als ik daar tijd voor heb dan kom ik sowieso, en als ik er geen tijd voor heb dan, maak ik tijd voor dit soort dingen.”

Lars moet voor behandelingen één keer per drie weken naar het ziekenhuis. Hij is blij dat hij nu op de De Graafschap-kamer kan liggen: “Ik vind het een hele mooie kamer en ik heb er nu zelf ook al een paar keer gelegen. Je ziet de hele tijd nieuwe dingen, zoals de tribunes en de spelers.” Ook vindt hij de afleiding die de kamer biedt fijn. “Het is fijn want je denkt dan niet meer zo veel aan dat je ziek bent. Je gaat meer op de kamer letten in plaats van dat je met je gedachten bij je ziekte bent”, vertelt Lars.

Volle Vijverberg
De kamer is ingericht met kunstgras, kleding van de Doetinchemse voetbalclub en het behang is geïnspireerd op een volle Vijverberg. De eerste kinderen hebben al op de kamer gelegen en het ziekenhuis ontvangt veel positieve geluiden. “De kinderen voelen zich heel erg thuis”, aldus Veronie Gebbinck, teammanager van het ziekenhuis. “Ze vinden het fantastisch. Het lijkt net of ze op echt gras lopen. Daarnaast zorgt het voor een sneller herstel van hun ziek zijn als ze in een fijne omgeving zitten.”

De Graafschap-operatiejas
Volgens Gebbinck zijn er naast de kamer nog meer ideeën om de samenwerking met de Graafschap verder uit te breiden: “Wij hebben zelfs vandaag al met elkaar gekeken of het niet leuk is om een soort van pyjama’s te hebben. Of wat ze in een ander land doen. Daar hebben ze in de operatiekamers, operatiejassen in de kleur van de thuisclub.”

Foto: REGIO8

Lees ook

9563d98c-2c3c-49aa-89a6-599a6f8f3d25

Bestuurder scootmobiel valt op drukke weg tussen Zeddam en Etten

Een bestuurder van een scootmobiel is dinsdagmiddag ten val gekomen op de Terborgseweg tussen Etten en Zeddam. De man is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Dobbervissen30

Jespe uit Gaanderen vist zich naar Nederlandse titel: ‘Prachtig om te bereiken’

Voor de één is vissen vooral een kwestie van rustig wachten, voor Jespe Winters uit Gaanderen is het inmiddels topsport. De jonge visser kroonde zich begin september in Giethoorn tot Nederlands kampioen dobbervissen onder de twintig jaar. Zijn liefde voor de sport begon al op jonge leeftijd, toen hij zijn eerste hengel kreeg en steeds vaker aan de waterkant te vinden was.

Zelhem112

Landbouwvoertuig schiet van de weg nabij Zelhem

Een landbouwvoertuig is dinsdagmiddag van de weg geraakt tussen Velswijk en Zelhem door een lekke band. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

SportzaalBreedenbroek0

Breedenbroek luidt noodklok over toekomst sporthal: ‘Wij vragen niet om een pot goud’

Het bestuur van de sporthal in Breedenbroek luidt de noodklok. Er is een flink geldbedrag nodig om de vijftig jaar oude sporthal überhaupt open te kunnen houden. De staat van het gebouw is volgens secretaris Margriet Coenders niet best.

Hennie van der Most

Landgoed Hennie van der Most levert na tientallen biedingen bijna 5,7 miljoen op

Het was één van de laatste bezittingen van de failliete ondernemer Hennie van der Most: landgoed De Haar in Gorssel. Vrijdagochtend ging het onder de hamer. De belangstelling was groot met duizenden kijkers en tientallen biedingen.

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.