Ulft, Netherlands

Slim containertuintje moet afvaldumping tegengaan

Het eerste ‘slimme containertuintje’ van Doetinchem is vorige maand geplaatst nabij het centrum van de stad. Door sensoren moet het dumpen van afval bij de afvalbakken worden tegengegaan.
Redactie REGIO8 | 3 januari 2023 13:41 | Aangepast op 3 januari 2023 13:41
Het tuintje is ontwikkeld door innovatiecentrum CIVON, samen met CityGard. Het containertuintje aan de Dr. Huber Noodtplaats beschikt zowel over bijplaats- als over vochtsensoren. Er wordt een seintje gegeven als er afval wordt bijgeplaatst, of als de planten in het tuintje meer water nodig hebben. Het tuintje wordt onderhouden door buurtbewoners met behulp van een app.

Het is het eerste ‘slimme containertuintje’ dat in de gemeente is geplaatst. Omdat het model in de testfase zit, is CIVON bezig met verschillende experimenten rondom het project. De sensoren van het slimme containertuintje werden in 2021 beloond met een Achterhoekse innovatieprijs.

Foto: Buha

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

De Zwarte Cross herbeleven? Dat kan, want het Achterhoekse festival neemt een verrassende wending en...

Laborijn start nieuwbouw in Doetinchem: 'Kerstborrel volgend jaar in nieuw pand'

Een nieuw hoofdstuk breekt aan voor het Doetinchemse werk- en ontwikkelbedrijf Laborijn. Het oude pa...

Minderjarig meisje gewond na straatroof tijdens kermis in Doetinchem

Een minderjarig meisje is zaterdagavond bij het gemeentehuis gewond geraakt bij een straatroof op de...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...

Corso Winterswijk heeft nooit meer een bloementekort?

Achtereenvolgende droge en natte lentes en zomers dreven corsobouwers de laatste jaren tot wanhoop, ...

Fietsster gewond na aanrijding in Doetinchem

Een vrouw is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding tussen twee fietsers in Doetinchem. De...