gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sleuteloverdracht is de aftrap van carnaval in Doetinchem

cb8780808295a1a191274ce9be8c7277

Als traditionele aftrap van het carnaval in Doetinchem werd de sleutel van de stad zaterdagochtend bij het stadhuis overhandigd aan Prins Anton I. Burgemeester Mark Boumans staat de macht graag af in Leutekum, zoals de stad in carnavalstijd door het leven gaat.

Tim Rondeel | Remco Geurts |
"Dit is zo intens geweldig", aldus de glunderende Prins Anton I van carnavalsvereniging De Umdraeyers. "Ik ben zo blij dat het eindelijk weer carnaval is voor iedereen en dat we er met z'n allen een mooi feest van kunnen maken." De carnavalisten kregen de sleutel, maar hadden ook een cadeau voor burgemeester Boumans. Hij kreeg namelijk een muts, een carnavalsjas en klompen die hij aan kan trekken tijdens de kroegentocht op maandag. "Ik ben een beetje verwend, maar ik ga er ook met heel veel plezier gebruik van maken", gaf de burgemeester aan. "Ik hoop dat ik daarmee een goede ambassadeur ben voor het carnaval hier in Doetinchem en in de Achterhoek."

Anton I is de prins van De Umdraeyers, daarnaast kregen de andere zes carnavalsverenigingen in de gemeente nog een reservesleutel. "Carnaval doe je samen, dus ook met alle zusterverenigingen", geeft Anton I aan. "Zo moet je er met z'n allen instaan." De sleuteloverdracht is de traditionele start van het carnaval. Zaterdag volgde niet lang daarna de optocht. Naast de kroegentocht, wordt er onder meer flink geweest in de spiegeltent op het Simonsplein.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.

1b016bf5-2baf-3dc5-95ee-55288b6deb7d

Christiaan (26) krijgt tbs met dwangverpleging voor doden Lisanne (23)

De 26-jarige Christiaan uit Ulft is dinsdag veroordeeld voor het doden van de toen 23-jarige Lisanne. Daarvoor krijgt hij geen celstraf, maar tbs met dwangverpleging opgelegd. Volgens de rechter is de man ontoerekeningsvatbaar.

IMG_0213

Nieuwe wethouder Samen voor Berkelland ‘principieel’ uit de gemeente

Samen voor Berkelland gaat na het snelle vertrek van Ton Koenderink op zoek naar een nieuwe wethouder en één ding is zeker: hij of zij is momenteel woonachtig in Berkelland. “We gaan in de eigen kring kijken én, dat is voor ons een principe, de nieuwe wethouder komt uit de gemeente”, zegt fractievoorzitter Bouke Winters van Samen voor Berkelland (SvB).

Hessenbad V2 10

Vrijwilligers Hessenbad in Hoog-Keppel luiden noodklok: 'Moeite om shifts te vullen'

De vrijwilligers van het Hessenbad in Hoog-Keppel luiden de noodklok. Door een flink tekort aan vrijwilligers komt het voortbestaan van het zwembad in het gedrang. Met een oproep hoopt bestuurslid Marije ten Zijthoff dat het bad de komende tijd gewoon open kan met warm weer.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344

Een volgende keer die er niet meer zal komen

COLUMN / Hij kijkt me indringend aan. Steekt de rechterhand uit en stelt zich voor, hetgeen eigenlijk overbodig is. Ik weet wie hij is. En hij blijkt op de hoogte van mijn achtergrond in de sportjournalistiek. Maarre…, wat doet hij hier?

brug lochem

Arbeidsinspectie rondt onderzoek brugdrama Lochem af

Het onderzoek van de Nederlandse Arbeidsinspectie naar het dodelijke brugdrama bij de Nettelhorsterbrug in Lochem is afgerond. Het einddossier is overgedragen aan het Openbaar Ministerie (OM), dat de zaak nog niet inhoudelijk kan beoordelen.