gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sleuteloverdracht is de aftrap van carnaval in Doetinchem

cb8780808295a1a191274ce9be8c7277

Als traditionele aftrap van het carnaval in Doetinchem werd de sleutel van de stad zaterdagochtend bij het stadhuis overhandigd aan Prins Anton I. Burgemeester Mark Boumans staat de macht graag af in Leutekum, zoals de stad in carnavalstijd door het leven gaat.

Tim Rondeel | Remco Geurts |
"Dit is zo intens geweldig", aldus de glunderende Prins Anton I van carnavalsvereniging De Umdraeyers. "Ik ben zo blij dat het eindelijk weer carnaval is voor iedereen en dat we er met z'n allen een mooi feest van kunnen maken." De carnavalisten kregen de sleutel, maar hadden ook een cadeau voor burgemeester Boumans. Hij kreeg namelijk een muts, een carnavalsjas en klompen die hij aan kan trekken tijdens de kroegentocht op maandag. "Ik ben een beetje verwend, maar ik ga er ook met heel veel plezier gebruik van maken", gaf de burgemeester aan. "Ik hoop dat ik daarmee een goede ambassadeur ben voor het carnaval hier in Doetinchem en in de Achterhoek."

Anton I is de prins van De Umdraeyers, daarnaast kregen de andere zes carnavalsverenigingen in de gemeente nog een reservesleutel. "Carnaval doe je samen, dus ook met alle zusterverenigingen", geeft Anton I aan. "Zo moet je er met z'n allen instaan." De sleuteloverdracht is de traditionele start van het carnaval. Zaterdag volgde niet lang daarna de optocht. Naast de kroegentocht, wordt er onder meer flink geweest in de spiegeltent op het Simonsplein.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.