Ulft, Nederland
Terug

Samen praten over ouder worden op de 'Achterhoekbank'

4fc8843610517ac25eb7be063a58bd6e.jpg

Bij Marga Klompé in Groenlo is vrijdagochtend het startsein gegeven voor de campagne 'Praat vandaag over morgen', met de daarbij behorende Achterhoekbank. De campagne moet ervoor zorgen dat mensen met elkaar in gesprek gaan over ouder worden en nadenken over welke zorg in de toekomst mogelijk is.

Charlotte van de Kant |
“Het zou mooi zijn als het bankje zijn eigen leven gaat leiden”, vertelt het gezicht van de campagne, Frans Miggelbrink. “En dat iedereen even op dat bankje gaat zitten om even met elkaar te zitten om na te denken en te praten met elkaar over hoe we het gaan doen.” Erwin Bomers, bestuurder bij Marga Klompé benadrukt dat Nederland de komende jaren gaat vergrijzen. “En dat betekent dat we steeds meer ouderen krijgen en steeds minder jongeren. We moeten met elkaar gaan nadenken over de dag van morgen, hoe we die gaan invullen. En hoe ouderen gezond ouder worden, vitaal ouder worden en langer zonder professionele hulp zullen kunnen.”

De campagne is een samenwerking tussen zes grote Achterhoekse zorginstellingen. Azora, Careaz, De Gouden Leeuw Groep, Marga Klompé, Markenheem enSensire hebben de handen ineen geslagen hebben. “We voelen in ieder geval allemaal dezelfde urgentie om deze campagne te doen, want we zien allemaal dezelfde toekomst voor ons”, vertelt Anja Stunnenberg, bestuurder bij Markenheem. “De Achterhoek vergrijst net wat harder dan de rest van Nederland, wij lopen een beetje voorop op de rest van Nederland.” Bomers geeft aan dat deze ouderen steeds meer hulp nodig hebben: “Het is de vraag of wij dit als professionele organisatie nog steeds kunnen. Wij hopen met deze campagne, dat mantelzorgers, buren, vrienden met elkaar in gesprek gaan, over hoe de dag van morgen eruit gaat zien.”

Praten op de Achterhoekbank
De zorginstellingen hopen dit onder andere te bereiken met de Achterhoekbank. Miggelbrink gaf het startsein en ging aan de hand van een gesprekskaart voor de eerste keer op de bank in gesprek. “Het klinkt makkelijk, vandaag praten over morgen, maar we praten vandaag over ouder worden. Op de gesprekskaarten staan wat dingen op, bijvoorbeeld hoe woon je, als er iets met je gebeurt hoe gaan we je dan verzorgen, wie moet je dan verzorgen, waar wil je wonen en al dat soort vragen.”

Foto: REGIO8


Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-24 at 14.15.16.jpeg

Botsing tussen automobilisten in Doetinchem

Bij een botsing tussen twee automobilisten in Doetinchem zijn geen gewonden gevallen. Beide auto’s moeten worden afgesleept. Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren is niet duidelijk.

Eekhoornfoto.jpg

Stan Bouman uit Silvolde gaat met bijzondere foto voor internationale prijs: ‘Mensen denken dat het AI is’

Geduld, heel veel geduld. Dat had fotograaf Stan Bouman uit Silvolde. Het wachten werd beloond, ineens had hij zijn perfecte plaat van een dansende eekhoorn. De foto kan rekenen op internationale roem, hij is doorgedrongen tot de shortlist van de prestigieuze Sony World Photography Award. ''Ik doe al negentien jaar mee, nooit hoorde ik iets terug, tot nu.” Hij geeft een kijkje in de keuken hoe hij tot de plaat komt die door velen al snel als AI wordt bestempeld.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 10.02.56.jpeg

Automobilist botst tegen scooterrijder in Groenlo

Bij een botsing tussen een automobilist en een scooterrijder in Groenlo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Beide voertuigen hebben wel schade opgelopen.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 00.08.59.jpeg

DRU vraagt raad om eerder uitkeren deel subsidie en vangnet van ruim drie ton

De nieuwe interim-bestuurder van het DRU Industriepark, Cleo Sissingh, heeft de gemeenteraad maandagavond haar analyse van de situatie gepresenteerd. Zij vraagt de raad onder andere om eerder uitbetalen van een deel van de subsidie en een financieel vangnet van 303.000 euro om een faillissement af te wenden en de exploitatie te herstellen. “Er is meer geld uitgegeven dan er was. Dat kan feitelijk niet. Nu moeten we eerst zorgen dat we overleven.”

DuitseWInkel0.jpg

Nederlandse inkooptoerisme blijft aanhouden: Duitse winkels strijden om Nederlandse klanten

Meer en meer Nederlanders steken doelgericht de grens over om boodschappen te doen in Duitsland. Vooral de combinatie van goedkoper tanken en vervolgens wijnen en bieren, drogisterij- en verzorgingsproducten inslaan, maakt dat Nederlanders zo’n vijftien tot twintig procent goedkoper uit zijn dan in eigen land. Dit constateert niet alleen ACM die de Nederlandse prijsstijgingen onderzocht, maar ook de boodschappende Nederlanders. Zij ervaren zelfs prijsverschillen van vijftig procent.

WhatsApp Image 2026-02-23 at 15.54.03.jpeg

Montferlands verkiezingsbord duikt op in Ulft: ‘Huh, hangt hij daar echt?’

Gemeenten hangen deze dagen vol met verkiezingsborden. Zo ook op een rotonde in Ulft; Lokaal Belang, D66, VVD en… Eén Montferland? Hij hangt er echt. Kampioensbakker Paul Berntsen richt zich met het bord op de Montferlandse kiezer, in Ulft? Hoe kan dat?