gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

SAM in Terborg zes weken na grote brand weer open

203a68ffa3d7fe41629d79782dc3d146

Na een grote brand in september leek het gedaan voor goede doelen winkel SAM in Terborg, maar vanaf zaterdag kunnen ze weer door in een ander pand. De vrijwilligers van de winkel kunnen niet wachten om de deuren weer te openen.

Hidde Vinkenvleugel |
“Heerlijk, we kunnen eigenlijk niet meer wachten”, zegt bestuurslid en vrijwilligster van de winkel, Karen Derksen. “We hadden eigenlijk zoiets van: ‘zullen we al eerder open gaan’, maar we hadden nog niet voor alles plek. Het was elke keer stukje bij stukje, maar nu gaan we eindelijk open.” De vrijwilligers hebben de afgelopen weken hard gewerkt om alles klaar voor de start te maken.

Het nieuws van de brand sloeg zes weken geleden als een bom in bij de vrijwilligers. Het einde van hun geliefde winkel leek even nabij. “Ik was aan het oppassen op mijn kleinkinderen en ik hoorde buiten al die brandweer en dat was heel verdrietig”, beschrijft Derksen. Ook de andere vrijwilligers reageerden geschokt toen het nieuws binnen kwam. “Ik kwam aanrijden en de politieagent zei dat ik er niet meer door mocht”, schetst vrijwilligster Mia Verwaaijen. “Toen zei ik: ‘Maar dat is mijn winkel’ en toen mocht ik door. Dat was allemaal heel erg.”

Niet lang stil gestaan
Na een paar dagen kreeg de organisatie van SAM goed nieuws. Sneller dan verwacht konden ze weer aan de bak. “Op dinsdag was de brand en vrijdag kregen we telefoon dat er een ruimte was”, beschrijft Derksen. Een week later zijn de vrijwilligers bij elkaar gekomen om te overleggen of ze verder wilden, maar er stond eigenlijk geen enkele vorm van twijfel. “Iedereen zei gelijk ja”, aldus Derksen.

Overspoeld met steun
Niet alleen kregen de initiatiefnemers binnen de kortste keren een nieuw onderkomen, ook werden ze overspoeld met steun van buitenaf. Zo staat de winkel voor de heropening al propvol met spullen en staan er in de opslag nog zo'n tweehonderd dozen vol met gedoneerde artikelen te wachten tot ze gesorteerd kunnen worden. “We zijn echt overvallen door alle spullen die we hebben gekregen”, zegt Verwaaijen. “We hadden niet verwacht dat het zoveel zou zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

AlardRoss4

Radio-dj Alard Ross neemt na 1.500 uitzendingen afscheid van REGIO8

Na 1.500 uitzendingen komt er een einde aan de populaire dialectradio-uitzendingen van Alard Ross. Dat maakte de programmamaker vrijdagmiddag bekend. De radiomaker presenteerde sinds 1997 iedere zaterdag het programma Van Mojn tut Goedgoan op REGIO8.

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.