gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruim tienduizend bezoekers proeven kerstsfeer bij Kasteel Vorden

6b223f917fe052b70689395ef3600aef.jpg

Meer dan tienduizend mensen bezochten afgelopen vrijdag, zaterdag en zondag de tweede editie van de Christmas Fair in Vorden. Het hele terrein van Kasteel Vorden was weer het decor van gezelligheid, saamhorigheid en kerstverlichting.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |
"Wij hebben erg veel aan de aankleding gedaan dit jaar", laat organisator Marijke Tiehuis weten. "Wij hebben twee kilometer aan lampjes, de ondernemers hebben ook veel werk gemaakt van hun standjes." De voorbereidingen waren volgens Tiehuis een flinke opgave, mede door het koude weer: "Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat zijn wij bezig geweest, maar als het dan eenmaal staat zijn wij blij." Dat het terrein van kasteel Vorden sfeervol is aangepakt, vinden ook de bezoekers.

Ook de ruim tachtig standhouders kijken tevreden terug op de tweede editie. "De sfeer zit er lekker in, iedereen heeft zin in kerst", zegt een standhouder. "Het is erg gezellig, glühweintje er bij." Het valt Tiehuis op dat de traditionele kerstdecoraties een terugkeer maken. "Mensen willen warmte in huis, veel terug naar de traditionele kleuren", licht de organisator toe. "Veel goud, bordeauxrood, lampjes en kaarsjes."

Terug naar het oude
Volgens Tiehuis hebben maatschappelijke ontwikkelingen een rol in de kersttrends. "Trends zijn altijd een heen en weer gebeuren, dat gaat op en neer", verklaart de organisator. "De energietarieven, de oorlogen en de verkiezingen. Mensen willen weer wat gezelligheid in huis, en daar doen ze veel voor."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.