Ulft, Netherlands

Ruim honderd fietsen nog niet opgehaald na Zwarte Cross

Foto: REGIO8
Naar de Zwarte Cross geweest en heb je nu nog een lege plek in je schuur waar ooit je fiets stond? Misschien staat hij wel in de opslag van Evert Bussink in Lichtenvoorde. Alle overgebleven fietsen van het festival heeft hij opgehaald. Echt alle, niet alleen vanuit de grote fietsenstallingen.
Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel | 26 juli 2024 13:29 | Aangepast op 26 juli 2024 13:29
“We hebben ook fietsen uit de sloot, uit de berm en uit het maisland gehaald”, zegt Bussink. Alle fietsen belanden op het terrein van de Rova in Lichtenvoorde, al zijn ze er daar niet blij mee. Het zijn toch zo’n tweehonderd fietsen. “We hebben een afspraak met de gemeente gemaakt dat wij dit op ons nemen, maar het neemt gigantisch veel plek in beslag. Ik heb het liefst dat ze allemaal opgehaald worden.”

Er waren drie kijkdagen voor mensen die hun fiets kwijt waren. Volgens Bussink is elke dag anders, ook de kwaliteit van de fietsen die opgehaald worden: “De eerste dag werden de beste fietsen opgehaald. De dag erna waren het de fietsen die nog wel oké zijn. De fietsen die er nu nog staan zijn kwalitatief echt de minste. Het afvoerputje.”

Fietsen voor vluchtelingen
De fietsen worden de komende drie maanden nog niet afgevoerd. Als de fietsen niet opgehaald worden krijgen ze een mooie bestemming. De fietsen worden door mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt gerepareerd en gaan dan naar vluchtelingen. Op dit moment staan er nog ruim honderd fietsen in Lichtenvoorde.

Lees ook

Brand in appartementencomplex met ouderen in Winterswijk

In een appartementencomplex met ouderen in Winterswijk is dinsdagochtend brand uitgebroken. De brand...

EOD ingeschakeld na vondst verdacht pakket in Doetinchem

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is in de nacht van maandag op dinsdag opgeroepen na d...

De Graafschap wint nipt op Sportcomplex Zoudenbalch

De Graafschap heeft maandagavond op een regenachtige sportpark Zoudenbalch met 2-3 gewonnen van Jong...

Verbod op telen van bol- en knolgewassen en snijbloemen in Lochem

Er komt in Lochem een verbod op het telen van niet-biologische sierteelt, om precies te zijn bol- en...

Veertig asielzoekers naar Lochem? ‘Februari is te kort.’

Wethouder Michiel Rijsberman van Lochem is overvallen door een brief van het COA, met daarin de aank...

Schoolstaking tegen mogelijke terugkeer dienstplicht: in Bocholt klinkt protest

In Duitsland leidt de landelijke discussie voor de herinvoering van de dienstplicht afgelopen vrijda...