Ulft, Netherlands

Ruim honderd fietsen nog niet opgehaald na Zwarte Cross

Foto: REGIO8
Naar de Zwarte Cross geweest en heb je nu nog een lege plek in je schuur waar ooit je fiets stond? Misschien staat hij wel in de opslag van Evert Bussink in Lichtenvoorde. Alle overgebleven fietsen van het festival heeft hij opgehaald. Echt alle, niet alleen vanuit de grote fietsenstallingen.
Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel | 26 juli 2024 13:29 | Aangepast op 26 juli 2024 13:29
“We hebben ook fietsen uit de sloot, uit de berm en uit het maisland gehaald”, zegt Bussink. Alle fietsen belanden op het terrein van de Rova in Lichtenvoorde, al zijn ze er daar niet blij mee. Het zijn toch zo’n tweehonderd fietsen. “We hebben een afspraak met de gemeente gemaakt dat wij dit op ons nemen, maar het neemt gigantisch veel plek in beslag. Ik heb het liefst dat ze allemaal opgehaald worden.”

Er waren drie kijkdagen voor mensen die hun fiets kwijt waren. Volgens Bussink is elke dag anders, ook de kwaliteit van de fietsen die opgehaald worden: “De eerste dag werden de beste fietsen opgehaald. De dag erna waren het de fietsen die nog wel oké zijn. De fietsen die er nu nog staan zijn kwalitatief echt de minste. Het afvoerputje.”

Fietsen voor vluchtelingen
De fietsen worden de komende drie maanden nog niet afgevoerd. Als de fietsen niet opgehaald worden krijgen ze een mooie bestemming. De fietsen worden door mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt gerepareerd en gaan dan naar vluchtelingen. Op dit moment staan er nog ruim honderd fietsen in Lichtenvoorde.

Lees ook

Nederlandse en Duitse boeren zoeken samen oplossingen tegen droogte

Wateroverlast in de dorpen in 2010, extreme droogte in 2018 en 2019 en opnieuw kritieke waterstanden...

Onvoltooide Betuwelijn zet ongewild druk op plannen voor Noordtak

De Betuwelijn ligt in Nederland al jaren klaar. Maar het echte rendement van die miljardeninvesterin...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de keet #2

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Piek in sluipverkeer Beek verwacht, Montferland zet verkeersregelaars in

De gemeente Montferland zet, net als in de zomervakantie, op verwachte piekmomenten verkeersregelaar...

Externe controle bij IKC ’s-Heerenberg zorgt mogelijk voor nieuwe vertraging

De ingreep van de gemeenteraad om het vastgelopen IKC-project weer op gang te brengen, zorgt voorlop...

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonde...